ଦଶପଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ଅଂଚଳରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଦଶପଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ଅଂଚଳରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ |

Kangaroo court in the tribal areas of Dasapalla
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଦଶପଲ୍ଲାର ଆଦିବାସୀ ଅଂଚଳରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ |

★ ଗୁଣିଗାରେଡି ସଂଦେହର କରୁଣ ପରିଣତି
★ 4 ଜଣଙ୍କୁ ଖୁଆଇଲେ ଗଧ ଓ ମଣିଷ ବିଷ୍ଟା
★ 6 ଘଣ୍ଟାଧରି ଖୁଣ୍ଟିରେ ବାନ୍ଧି ମାରିଲେ ମାଡ଼

ADVERTISEMENT

ଦଶପଲ୍ଲା : 23/10/2021(ରିପୋର୍ଟ : ରତ୍ନାକର ହୋତା): ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ୍ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଚଡେୟାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅମାନୁଷିକ ଘଟଣା । ବିଗତ 6 ମାସ ତଳେ କୈଣଷି କାରଣରୁ ମରିଥିବା ଜଣେ ଲୋକର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜକୁ ଠାକୁରାଣୀ ଆସିଛି ବୋଲି କହିବା ସହ ଗ୍ରାମର କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଗୁଣି କରି ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି କହିଥିଲା ।

ଏଇ ଘଟଣାରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ସଭା ଡକାଇ ସେଠାକୁ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକ , ବିଦ୍ୟା ନାୟକ , ଭରତ ନାୟକ , ବିଘ୍ନରାଜ ସେଠୀଙ୍କୁ ଡକାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଉଡ଼ି ଦ୍ଵାରା ଖୁଣ୍ଟରେ 6ଘଣ୍ଟା ଧରି ବାନ୍ଧିରଖି ପ୍ରବଳ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ମଣିଷ ବିଷ୍ଣା , ଗଧ ବିଷ୍ଣା ଖୁଆଇଥିଲେ । ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା 4ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ 19 ତାରିଖରେ ବାଣିଗୋଛା ଥାନାକୁ ଆସି ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ସଂଜୟ . ନାୟକ , ରୋହିତ ନାୟକ , କୃଷ୍ଣ ନାୟକ , ଅଲେଖ ପ୍ରଧାନ , ଭରତ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରଭୃତିଙ୍କ ନାମରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏହା ମଧ୍ୟରେ 5 ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ହେଁ ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଓଲଟି ବାଣୀଗୋଛା ପୋଲିସ୍ ଅଭିଯୋଗକାରୀମାନଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଅଭିଯୋଗକାରୀମାନେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଲୁଚି ବୁଲୁଛନ୍ତି ।

ବାଣିଗୋଛା ଥାନା ଆଇ ଆଇ ସି ବୈଦ୍ୟନାରାୟଣ ଭୋଇଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଡାକି ଏହାର ଏକ ଆପୋଷ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ । ବାଣୀଗୋଛା ଥାନା କେସ୍ ନଂ 58 / ତା – 20/10/ 2021 ରେ କେସ୍ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: