NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

“ଜୟ ଓଡିଶା, ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ” କହିଛନ୍ତି ଛତିଶଗଡର ଜଞ୍ଜଗିର-ଚମ୍ପା କଲେକ୍ଟର ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଶୁକ୍ଲା !

"Jai Odisha Jai Jagannath" said Jitendra Kumar Shukla Janjgir-Champa collector in Chhattisgarh.
Spread the love
ADVERTISEMENT

“ଜୟ ଓଡିଶା, ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ” କହିଛନ୍ତି ଛତିଶଗଡର ଜଞ୍ଜଗିର-ଚମ୍ପା କଲେକ୍ଟର ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଶୁକ୍ଲା !

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 15/06/2022(ବ୍ୟୁରୋ): “ଜୟ ଓଡିଶା, ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ” କହିଛନ୍ତି ଛତିଶଗଡର ଜଞ୍ଜଗିର-ଚମ୍ପା କଲେକ୍ଟର ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଶୁକ୍ଲା ! ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ 80 ଫୁଟ ଗଭୀର ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଥିବା 11 ବର୍ଷର ବାଳକ ରାହୁଲ ସାହୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଓଡିଶାର ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

“ଓଡିଶାର ଲୋକମାନେ ଆମ ସହ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଜଡିତ ଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥନା ହେତୁ ଏହି ଅଭିଯାନ ସଫଳ ହୋଇଛି ବୋଲି ଶୁକ୍ଲା କହିଛନ୍ତି।

ରାହୁଲ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କ ଘରର ପଛପଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ବୋରୱେଲରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ଡୋଲୋମାଇଟ୍ ପଥରର ଉପସ୍ଥିତି ଏକ ଟନେଲ୍ ଖୋଳିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କଲା | ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ପଥର ଖନନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା। ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଟ୍ରକ୍ ପରିବହନ ଏବଂ ଡ୍ରିଲିଂ ମେସିନ୍ ସମେତ ପ୍ରାୟ 50 ଟି ଖନନ ଯନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି।

NDRF ଏବଂ ସେନାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ 500 ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଉନ୍ନତ ମେସିନ୍ ଏବଂ ଯାନ ବ୍ୟବହାର କରି ଶିଶୁଟିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଭୂମିରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଛତିଶଗଡ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଇଏଏସ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି 11:58 ରେ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା | ଛତିଶଗଡ ସରକାର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିଶୁକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ବିଳାସପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ସବୁଜ କରିଡର ତିଆରି କରିଥିଲେ।

ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ଛତିଶଗଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ ମଧ୍ୟ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ସାହାଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥନା ଏବଂ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳର ନିରନ୍ତର ଉଦ୍ୟମ ସହିତ ନିରାପଦରେ ଅଣାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: