It has been raining in this district of Odisha since January 10

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଜାନୁଆରୀ 10 ତାରିଖରୁ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା

Representive image

It has been raining in this district of Odisha since January 10
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଜାନୁଆରୀ 10 ତାରିଖରୁ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 06/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡିଶାରେ ପାଗ ଏହି ସପ୍ତାହ ଶେଷରୁ ଏକ ମୋଡ଼ ନେଇଯିବ। ଯେହେତୁ ଆସନ୍ତା 7 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କୁହୁଡ଼ିରୁ ବର୍ଷା ଦିନକୁ ରାଜ୍ୟ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବ | ତେଣୁ ଭୂତାଣୁ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ପାଣିପାଗର ଅବସ୍ଥା ଅନୁକୂଳ ଦେଖାଯାଉଛି |

ADVERTISEMENT

ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ଶନିବାର ରାତିରୁ ରବିବାର ସକାଳ 9 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁହୁଡ଼ି ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ରବିବାର ରାତିରୁ ସୋମବାର ସକାଳ 9 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘନ କୁହୁଡ଼ି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷା ଓ କୁଆପଥର ମାଡ ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ଜାନୁଆରୀ 10 ରେ କୋରାପୁଟ, ରାୟାଗଡା ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଅତି ହାଲୁକା ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି |

ଜାନୁୟାରୀ 11 ରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିର 5 ଟି ପଶ୍ଚିମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଦିନ ମଧ୍ୟମ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟମ ବୃଷ୍ଟିପାତ ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି, ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କଟକ, ଅନୁଗୁଳ, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ, କେନ୍ଦୁଝର, ଯାଜପୁର, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭଳି ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

କୃଷି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ, କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର କଟକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱୁଟର ରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ବର୍ଷା ସଂପର୍କରେ ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି-
“ଆଗକୁ 10ତାରିଖ ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ର ପରିମାଣ ଓ ବିସ୍ତୃତି ରେ ବୃଦ୍ଧି ସମ୍ଭାବନା | ତେଣୁ ଅମଳ ହୋଇସାରିଥିବା ଧାନ କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ଯଥା ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ | ଏହା ସହ ବର୍ତମାନ ଆଗକୁ 5ଦିନ ଭିତରେ ପଡିଆ ପଡ଼ିଥିବା ତଥା ଧାନ ଅମଳ ପରବର୍ତୀ ଜମିରେ ରବି ଫସଲ ଓ ବୁଣାବୁଣି ସମାପ୍ତ କରନ୍ତୁ | କାରଣ ବର୍ଷା ପରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ରେ କମି ଆସିବା ସମ୍ଭାବନା ଯାହା ବିହନ ର ଗଜା ପ୍ରକ୍ରିୟା କୁ ବାଧା ଦେଇଥାଏ |”

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: