NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତ ଏହାର ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ଏହି ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକ ଦେଇଥାଏ ଚରମ ଆନନ୍ଦ |

Spread the love
ADVERTISEMENT

କାଶ୍ମୀରରୁ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଏହାର ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ଦେଶରେ ଏପରି ଅନେକ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦୃଶ୍ୟ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ | ବର୍ତ୍ତମାନ କିଏ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ କେତେକ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭିଡ଼ ହୋଇଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ କେଉଁଠାକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ ତାହା ବାଛିବା ଟିକେ କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଭିଡ଼ଠାରୁ ଦୂରରେ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ |

ୱାୟାନାଡ୍ |
ମୁସୁରୀ ହେଉଛି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ପାହାଡ ଷ୍ଟେସନ ଯାହା ପ୍ରାୟ ବର୍ଷସାରା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସହିତ ଭିଡ ହୋଇଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଭିଡ଼ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି ପ୍ରକୃତିର ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ କେରଳର ୱାୟାନାଡ଼ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ | ବର୍ଷସାରା ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏଠାରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ୱାୟାନାଡରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲର ଶାନ୍ତ ପରିବେଶକୁ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ | ଏହା ସହିତ ଏଠାରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ଥଞ୍ଜଭୁର
ହାମ୍ପି ପରିବର୍ତ୍ତେ ଥାନଜାଭୁରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ- ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରାଚୀନ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଭିଡ଼ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଥାନଜାଭୁର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ | ଏଠାରେ ଆପଣ ପ୍ରାଚୀନ ମନ୍ଦିର ସହିତ ରାଜପ୍ରାସାଦ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଏଠାରେ ଥିବା ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀକୁ ମଧ୍ୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ |

ଗୋକର୍ଣ୍ଣ
ଗୋଆ ହେଉଛି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ବେଳାଭୂମି | ଭାରତରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯାହା ଗୋଆ ପରି ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରେ | ଗୋଆ ସ୍ଥାନରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋକର୍ଣ୍ଣ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ | ଗୋଆ ତୁଳନାରେ ଏହା ବହୁତ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଆରାମଦାୟକ ସ୍ଥାନ | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏଠାରେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ବସି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବାର ଦୃଶ୍ୟ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟେ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଗୋକର୍ଣ୍ଣରେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ବସି ସମୁଦ୍ରର ତରଙ୍ଗ, ଶାନ୍ତ ପରିବେଶ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବାର ଦୃଶ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ |

ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା
ରୁଷିକେଶ ଏକ ନଦୀ ରାଫ୍ଟିଂ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | କିନ୍ତୁ ଋଷିକେଶ ବଦଳରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ତିର୍ତ୍ତନ ଉପତ୍ୟକା ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ। ଭାରତରେ ନଦୀ ରାଫ୍ଟିଂ ସ୍ଥାନ ତାଲିକାରେ ତିର୍ଥନ୍ ଉପତ୍ୟକାର ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହା ଟ୍ରେକରଙ୍କ ସ୍ୱର୍ଗ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଏଠାରେ ଥିବା ସୁନ୍ଦର ପ୍ରାକୃତିକ ଦୃଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ |

ତୱାଙ୍ଗ |
ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ତାୱାଙ୍ଗ ଚୀନ୍ ଦ୍ୱାରା ସୀମାବଦ୍ଧ | ଏହାକୁ ହ୍ରଦର ଘର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ନୈନିତାଲରେ ଥିବା ହ୍ରଦକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ତାୱାଙ୍ଗକୁ ଯିବାକୁ ଚୟନ କରିପାରିବେ | ସବୁଜ, ସୁନ୍ଦର ହ୍ରଦ ଦୃଶ୍ୟ ଏବଂ ସୁସ୍ବାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହି ତୱାଙ୍ଗକୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ କରିଥାଏ |

ଲଦାଖ 1
ଲଦାଖ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟତମ | ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଲଦାଖ ସବୁଠାରୁ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଅଟେ | ଏଠାରେ ଲୋକମାନେ ଭଡା ଉପରେ ବାଇକ୍ ବୁକ୍ କରି ଲଦାଖର କଠିନ ରାସ୍ତା ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ତେବେ ଲଦାଖ ବଦଳରେ ଆପଣ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ସ୍ପିଟି ଉପତ୍ୟକାକୁ ଯାଇପାରିବେ।

ଲଦାଖ 2
ସ୍ପିଟି ଉପତ୍ୟକାର ଉଚ୍ଚତାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଛୋଟ ଗାଁଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ | ଏଠାରେ ଆପଣ ଲାଙ୍ଗଜା, କୁମିକ୍, କିବର ପରି ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରିବେ | ଏଠାରେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ମଠ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: