NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଲାଇଭ ଅପଡେଟ : ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି |

Spread the love
ADVERTISEMENT

ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଲାଇଭ ଅପଡେଟ : ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି |

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ସମସ୍ତେ ଆଶା କରନ୍ତି ଯେ ODI ସମୟରେ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଦେଖାଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟ୍ ସ୍ତର, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ଶୈଳୀ ଟି -20 ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଥିଲା |


ପ୍ରଥମ ଟି -20 ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତିଛି। ସେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

ରହସ୍ୟ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ |
ଭାରତୀୟ ଦଳ ରହସ୍ୟ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଆଜି ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଭାରତ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଛି-

ଭାରତ: ଶିଖର ଧାୱନ, ପ୍ରୀତି ଖାଁ, ଇଶାନ କିଶନ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦୀପକ ଚହର, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଯୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ

ଏଠାରେ ଲାଇଭ ଅପଡେଟ ଦେଖନ୍ତୁ :

10:28 PM
ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପତନ | ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଭାରତକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି। ଏକ ସୁଗମ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଇନିଂସ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।
ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ଖସିଗଲା, ଚହଲ ସଫଳତା ପାଇଲେ | ସୁଗମ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି। ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଭାରତକୁ ଏହି ବଡ ସଫଳତା ଦେଇଛନ୍ତି।

10:17 PM
ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ 44 ରନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଖସି ଆସିଛି, କିନ୍ତୁ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ 44 ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଛି। ଅଭିସ୍କା ମଧ୍ୟ ଭଲ ସ୍ପର୍ଶରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଲଗାତାର ଗୁଳି ନିଆଯାଉଛି |

10:17 PM
ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ 44 ରନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଖସି ଆସିଛି, କିନ୍ତୁ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ 44 ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଛି। ଅଭିସ୍କା ମଧ୍ୟ ଭଲ ସ୍ପର୍ଶରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଲଗାତାର ରନ ନିଆଯାଉଛି |

10:08 PM
ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପତନ , ୱିକେଟ୍ 23 ରନ୍ ରେ ପତନ | ଦ୍ରୁତ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି। 23 ରନ୍ ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଖସିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

9:56 PM

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଚାରିଟିରୁ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ଇନିଂସରେ ଏକ ବଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଚାରିଟି ଛକା ମାରି ଦଳ ନିଜର ମନୋଭାବ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଏବେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ଚୁପ୍ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ |

9:52 PM
ଭାରତ ସ୍କୋର କାର୍ଡ |
ପ୍ରୀତି ଖାଁ – 0, ଶିଖର ଧାୱନ – 46, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ – 27, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ – 50, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା – 10, ଇଶାନ କିଶନ – 20, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା – 3 *

9:45 PM

ଭାରତ 164 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ଶେଷ ଓଭରରେ କୌଣସି ବଡ଼ ସଟ୍ ନଥିଲା | ଭାରତ 20 ଓଭରରେ 164 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଗତ ଓଭରରେ କୌଣସି ବଡ ସଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସାମ୍ନାରେ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲା। ଏବେ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି |

9:37 PM

ଶେଷ ଓଭରରେ କିଶାନ-କ୍ରୁନାଲଙ୍କ ଉପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖସିଯାଇଥିଲା| ହାର୍ଦ୍ଦିକ ମଧ୍ୟ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଶେଷ ଓଭର ପୂର୍ବରୁ ସେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦାୟିତ୍ କିଶାନ ଏବଂ କ୍ରୁନାଲଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଛି।

9:30 PM

ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଶାନ୍ତ, କିଶାନ ଏକ ଛଅ ଛକା ମାରିଥିଲେ
ଏବେ ଭାରତ କେବଳ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କିଶନଙ୍କଠାରୁ ଭରସା ରଖିଛି | ଶେଷ ଓଭରରେ କିଶାନଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗତି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବେ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି।

ଧାନଙ୍କ ପରେ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ମଧ୍ୟ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିନାହିଁ। ଭାରତ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି। ଧାୱନ ବାହାରକୁ ଯିବା ମାତ୍ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜର ପଚାଶ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କଠାରୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଇନିଂସ ଆଶା କରୁଛି।

ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ

9:19 PM

ଅସୁବିଧାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଇନିଂସ, ଧୱନ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ମଧ୍ୟ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ

ଭାରତକୁ ଚତୁର୍ଥ ୱକେଟ ପତନ । ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ମଧ୍ୟ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦଳ ପାଇଁ ଲମ୍ବା ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ।

9:13 PM
ଶିଖର ଧାୱନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହରାଇଲେ, ଭାରତ ତୃତୀୟ ବ୍ଳ୍ଉ

ଭାରତକୁ ତୃତୀୟ ବ୍ଳ୍ଉ ଲାଗିଛି। କ୍ୟାପଟେନ ଶିଖର ଧାୱନ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଭଲ ଭାଗିଦାରୀ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ମଧ୍ୟ ପାଭିଲିୟନ ଚାଲିବା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି |

8:54 PM

ଭାରତ 10 ଓଭରରେ 78 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ​​|

ଦୁଇଟି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ ଭାରତ ପଛକୁ ବାଉନ୍ସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ 10 ଓଭର ପରେ ଭାରତ 78 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଭାରତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଭାଗିଦାରୀ ଆବଶ୍ୟକ କରେ |

8:38 PM
ଭାରତକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱକେଟ ପତନ , ସାମସନ 27 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଇନିଂସ ଶେଷ ହୋଇଛି। ସେ 27 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିବେ।

8:30 PM
ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆକ୍ରମଣ ମୋଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ ସଟ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ମାରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବଲ୍ ଏକ ବାଉନ୍ସକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ସିଧା ଫିଲ୍ଡରଙ୍କ ହାତରେ ଯାଇଥିଲା |

8:23 PM
ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଶୀଘ୍ର ଖସି ଯାଇଥିଲା, ଧାୱନ ସାମସନଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି

ପ୍ରଥମ ୱିକେଟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଚାରି ଓଭରରେ ଭାରତ 29 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

ପ୍ରଥମ ୱିକେଟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଚାରି ଓଭରରେ ଭାରତ 29 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

8:04 PM

ଭାରତର ୱିକେଟ୍ ପ୍ରଥମ ବଲ୍‌ରେ ପ୍ରୀତି ଖାଁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋଲର ପ୍ରୀତି ଖାଁଙ୍କୁ ଶୂନରୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା: ଅଭିସ୍କା ଫର୍ନାଣ୍ଡୋ, ମିନୋଦ ଭାନୁକା (wk), ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ସା, ଧନଞ୍ଜୟ ଦେ ସିଲଭା, ଚାରିଥ ଆସାଲଙ୍କା, ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା (ଗ), ୱାନିନ୍ଦୁ ହାସରାଙ୍ଗା, ଚାମିକା କରୁଣାତ୍ନେ, ଅକିଲା ଧନଞ୍ଜୟା, ଦୁଷ୍ମାନଥା ଚାମିରା, ଇସୁରୁ ଉଦାନା

7:33 PM

ପ୍ରଥମ ଟି -20 ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତିଛି। ସେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: