India v South Africa: Team India repeats 2018 history

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା : 2018 ର ଇତିହାସ ପୁନରାବୃତ୍ତି କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ

India v South Africa: Team India repeats 2018 history.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା : 2018 ର ଇତିହାସ ପୁନରାବୃତ୍ତି କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ

ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ 113 ରନ୍ ଜିତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି |

ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବିଜୟ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଯାଇଛି | 2018 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି | ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ବି ସିରିଜ୍ ଜିତି ନାହିଁ। ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ ବିଜୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ବିଜୟ |

ADVERTISEMENT

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏସିଆ ବାହାରେ ଏକ ବର୍ଷରେ 4 ଟି ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି | ଏହାପୂର୍ବରୁ 2018 ମସିହାରେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗ, ନଟିଂହାମ, ଆଡିଲେଡ ଏବଂ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜିତିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ 2018 ରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, 2021 ମସିହାରେ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ବ୍ରିସବେନ୍, ଲର୍ଡସ୍, ଓଭାଲ୍ ଏବଂ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍ ପଡ଼ିଆରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଇତିହାସ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିଛନ୍ତି |

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଶେଷ ମ୍ୟାଚକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ 63 ରନ୍ରେ ଜିତିଥିଲା ​​| ତେବେ ସେହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟରେ ପରାଜୟ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନଟିଂହାମରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା।

ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ 5 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ନାହାଁନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ 2 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି ଏବଂ ବାକି 3 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ହୋଇଛି | ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସମାନ ରେକର୍ଡ ବଜାୟ ରଖି ସିରିଜ୍ ଜିତିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: