ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ପାକିସ୍ଥାନ ଆଗରେ 152 ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଭାରତ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ପାକିସ୍ଥାନ ଆଗରେ 152 ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଭାରତ !

India v Pakistan T20 World Cup 2021: India set 152 goals ahead of Pakistan!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ପାକିସ୍ଥାନ ଆଗରେ 152 ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଭାରତ !

ଦୁବାଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର -12 ରାଉଣ୍ଡରେ ଏହା ଉଭୟ ଦଳର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍, ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ କଦାପି ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରି ନାହିଁ, ତେଣୁ ଆଜି ବିରାଟ ବାହିନୀ ଏଠାରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ADVERTISEMENT

ବ୍ୟାଟିଂରେ ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷ ନଜର ରହିଥିଲା |
ପାକିସ୍ଥାନ ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲା |
ଦୁବାଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ |

ଯଦି ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ଦୁଇଟି ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲେ | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ଦଳ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆଦୌ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ।

ଇତିହାସ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭାରତ ସହିତ ଯାଆନ୍ତି | ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମୋଟ 5 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଛି ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଞ୍ଚ ଥର ଜିତିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକରେ 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯାହା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିଥିଲା ​​|

ପାକିସ୍ତାନୀ ଦଳ

ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର 12 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା | ଦଳ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ବାବର ଆଜାମ ଦେଇଥିଲେ । ଶୋଏବ ମଲିକ ଏହି ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି | ବାବର ଆଜାମ (ଅଧିନାୟକ), ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ, ଫଖର ଜମାନ, ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ, ଶୋଏବ ମଲିକ, ଆସିଫ ଅଲି, ଇମାଦ ୱାସିମ, ଶାଦବ ଖାନ, ଶାହିନ ଆଫ୍ରିଦି, ହାସନ ଅଲି, ହରିସ ରାଉଫ।

ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା
ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ପରେ ସିଧାସଳଖ ଏଥର ପହଞ୍ଚିଛି | ତେଣୁ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସାମ୍ନାରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆହ୍ୱାନ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରୁ ପ୍ଲେ -11 ବାଛିବା | ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବେ କି ନାହିଁ, କାରଣ ସେ ବୋଲିଂ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ଯେହେତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଦାୟିତ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ:

ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା କ୍ରିଜରେ ଓପନର ଭାବେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ଥାନ ପକ୍ଷରୁ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ପ୍ରଥମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି।

ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ବୋଲଡ |

ପ୍ରଥମ ଓଭରର ପଞ୍ଚମ ବଲରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ବୋଲଡ । ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ବଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ | ପ୍ରଥମ ଓଭର ପରେ ଭାରତ 1/1 | କୋହଲି ଏବଂ ରାହୁଲ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରିଜରେ ଅଛନ୍ତି।

ଭାରତର ସ୍କୋର –

ଚାରି ଓଭର ପରେ ଭାରତର ସ୍କୋର ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 21 ରନ୍ ଥିଲା । 11 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ | ସେସମୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି 6 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ତିନି ଓଭର ପରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 14 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି 4 ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 7 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟ ପତନ |

ତୃତୀୟ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଭାରତ ଏକ ବୋଲଡ ଦେଇଥିଲା। ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତର ସ୍କୋର – 6/2 କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ ।

ଭାରତର ତୃତୀୟ ଉଇକେଟ ପତନ :

ଭାରତର ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ 31 ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ଖସି ଆସିଥିଲା । ଷଷ୍ଠ ଓଭରର ଚତୁର୍ଥ ବଲରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (11) ୱିକେଟ୍ କିପର ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କ ହାତରେ ହାସନ ଅଲିଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ। କୋହଲି ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ ।

7 ଓଭର ପରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 39 ରନ୍ କରିଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି 20 ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ 4 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ ।

ଭାରତ 50 ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛି | 9 ଓଭର ପରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 52 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। 13 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି 24 ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ କ୍ରିଜରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଠାରୁ ବଡ ଇନିଂସ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା |

11 ଓଭର ପରେ ଭାରତ ତିନି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 66 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ବିରାଟ କୋହଲି 26 ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ 22 ରନ ସ୍କୋର କରୁଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ସହଭାଗିତା 35 ରନ୍ ହୋଇଥିଲା ।

12 ଓଭର ପରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 81 ରନ୍ କରିଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି 28 ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ 37 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ହାସନ ଅଲିଙ୍କ ଏହି ଓଭରରେ ପନ୍ତ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଚତୁର୍ଥ ଉଇକେଟ ପତନ |

13 ତମ ଓଭରର ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରେ ଶାଦବ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରିଷଭ ପନ୍ତ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ୟାଣ୍ଟ 30 ଟି ବଲରେ 39 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଛକା ଏବଂ ଚାରିଟି ଚୌକା ରହିଥିଲା ​​| ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରାଟ କୋହଲି 28 ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଶୂନ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି କ୍ରିଜରେ ଅଛନ୍ତି।

14 ଓଭର ପରେ ଭାରତ 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 96 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ବିରାଟ କୋହଲି 35 ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 4 ରନ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

ଭାରତ ପାଇଁ 100 ରନ୍ | 15 ଓଭର ପରେ ଭାରତ 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 100 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି 37 ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 6 ରନ୍ ସହ କରିଥିଲେ ।

ଭାରତର ସ୍କୋର – 110/4 | 16 ଓଭର ପରେ ଭାରତ 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 110 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି 46 ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 7 ରନ ସ୍କୋର କରଥିଲେ । ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା |

ଭାରତର ସ୍କୋର – 114/4 | 16 ଓଭର ପରେ ଭାରତ 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 110 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି 46 ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 7 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା |

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ :

ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ବଡ ମ୍ୟାଚରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିଜର ପଚାଶ ରନ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି 45 ଟି ବଲରେ ଏହି ଚାରିଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଭାରତ ପାଇଁ ପଞ୍ଚମ ଉଇକେଟ ପତନ :

18 ତମ ଓଭରର ପଞ୍ଚମ ବଲରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (13) ହାସନ ଅଲି ମହମ୍ମଦ ନୱାଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । 18 ଓଭର ପରେ ଭାରତର ସ୍କୋର 128/5 ରହିଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି 57 ରେ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶୂନ।

ବିରାଟ କୋହଲି ଆଉଟ୍ :

49 ବଲରେ 57 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କ ହାତରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ବିରାଟଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଭାରତର ସ୍କୋର – 144/6 | 19 ଓଭର ପରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ସ୍କୋର 144 ରନ୍ ଅଟେ। ଗୋଟିଏ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 9 ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ ।

ଭାରତର ସ୍କୋର – 146/7 | 19.3 ଓଭର ପରେ 7 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ସ୍କୋର 146 ରହିଥିଲା । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 11 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ହରିସ୍ ରାଉଫଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: