ଭାରତ 6,987 ନୂତନ COVID-19 ମାମଲା ରେକର୍ଡ ସହିତ ଓମିକ୍ରନ୍ 422 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତ 6,987 ନୂତନ COVID-19 ମାମଲା ରେକର୍ଡ ସହିତ ଓମିକ୍ରନ୍ 422 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

India has increased the number of omicrons to 422 with a record of 6,987 new COVID-19 cases
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭାରତ 6,987 ନୂତନ COVID-19 ମାମଲା ରେକର୍ଡ ସହିତ ଓମିକ୍ରନ୍ 422 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: 26/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଭାରତର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତର 17 ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ 422 ଟି ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 130 ଜଣ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା 108 ରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି, ତା’ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ 79, ଗୁଜୁରାଟ 43, ତେଲେଙ୍ଗାନା 41, କେରଳ 38, ତାମିଲନାଡୁ 34 ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକ 31 ରେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ଗୋଟିଏ ଦିନରେ COVID-19 ପାଇଁ 6,987 ଅଧିକ ଲୋକ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରୁଥିବା ବେଳେ ସକାଳ 8 ଟାରେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତର ମୋଟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ 3,47,86,802 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏହାସହିତ 162 ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା 4,79,682 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ତଥ୍ୟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଗତ 59 ଦିନ ପାଇଁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ଦୈନିକ ବୃଦ୍ଧି 15,000 ତଳେ ରହିଆସିଛି | ସକ୍ରିୟ COVID-19 ରୋଗ ସଂଖ୍ୟା 76,766 କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣର 0.22 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି, ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ପରଠାରୁ ଏହା ସର୍ବନିମ୍ନ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି।

24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ରେ 266 ଟି ମାମଲା ହ୍ରାସ ହୋଇଛି | ଜାତୀୟ COVID-19 ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର 98.40 ପ୍ରତିଶତରେ ରହିଛି, ଯାହା ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ଠାରୁ ସର୍ବାଧିକ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି। ଦୈନିକ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 0.74 ପ୍ରତିଶତରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା | ଗତ 83 ଦିନ ଧରି ଏହା 2 ପ୍ରତିଶତ ତଳେ ରହିଛି | ସାପ୍ତାହିକ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 0.62 ପ୍ରତିଶତରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗତ 42 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା 1 ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ରହିଛି।ଭୂତାଣୁ ଜନିତ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 3,42,30,354 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର 1.38 ପ୍ରତିଶତ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି |

ଦେଶବ୍ୟାପୀ COVID-19 ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ ଅଧୀନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ସମୁଦାୟ ମାତ୍ରା 141.37 କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ଭାରତର COVID-19 ଟାଲି ଅଗଷ୍ଟ 7, 2020 ରେ 20 ଲକ୍ଷ, ଅଗଷ୍ଟ 23 ରେ 30 ଲକ୍ଷ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର 5 ରେ 40 ଲକ୍ଷ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 16 ରେ 50 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 ରେ ଏହା 60 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା, 11 ଅକ୍ଟୋବରରେ 70 ଲକ୍ଷ, ଅକ୍ଟୋବର 29 ରେ 80 ଲକ୍ଷ, ନଭେମ୍ବର 20 ରେ 90 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରି ଡିସେମ୍ବର 19 ରେ ଏକ କୋଟି ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କଲା | ମେ 4 ରେ ଭାରତ ଦୁଇ କୋଟି ଏବଂ ଜୁନ୍ 23 ରେ ତିନି କୋଟି କୋଟି ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କଲା।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: