ଲକ୍ଷାଧିକ ରାଜସ୍ୱ ବିନିଯୋଗରେ ନିର୍ମିତ ବିଜୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ କାହା ସ୍ୱାର୍ଥରେ ? - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଲକ୍ଷାଧିକ ରାଜସ୍ୱ ବିନିଯୋଗରେ ନିର୍ମିତ ବିଜୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ କାହା ସ୍ୱାର୍ଥରେ ?

In whose interest is the Biju Market Complex built with millions of revenue investments?
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଲକ୍ଷାଧିକ ରାଜସ୍ୱ ବିନିଯୋଗରେ ନିର୍ମିତ ବିଜୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ କାହା ସ୍ୱାର୍ଥରେ ?

କଟକ: 23/11/2021(ରିପୋର୍ଟ: ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସିଂହ): ସରକାର କୋଟି କୋଟି ରାଜସ୍ୱ ବିନିଯୋଗ କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଜନହିତକର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରୁଛନ୍ତି | ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସାମାଜିକ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ବଢ଼େଇବା | ଫଳ ସ୍ୱରୂପ ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ କରିବାପାଇଁ ଗାଁ’ ଗହଳୀରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି ଅନେକ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ | ହେଲେ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ପଞ୍ଚାୟତର ହାଟଛକରେ ଦୀର୍ଘ 17ବର୍ଷରୁ ବିଜୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଳେକ୍ସ ଏହି ଅଂଚଳର ବେକାରୀ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରିବା ସହ ବେପାର ବାଣିଜ୍ୟ କରି କୁଟୁମ୍ବ ପୋଷିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁଦାନରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ରାଜସ୍ୱ ବିନିଯୋଗକରି ଘର ଉପରେ ଘର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଘରସବୁ କେତେ ପ୍ରକୃତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛି ତାର ନଗ୍ନଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ADVERTISEMENT

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଏହି ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଲୋକଙ୍କ କାମରେ ଆସୁନଥିଲାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ରଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି | ଫଟାକାନ୍ଥରେ କାଦୁଅ ଲେସିଲା ପରି ଏହି ଭଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଗୃହ ଗୁଡିକରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାବ୍ୟୟରେ କେବଳ ରଙ୍ଗ କାମ କରା ଯାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ସରକାର କି ମାଲ୍ ଦରିଆ ମେ ଡାଲ୍ ଏହି କଥାଟି ସ୍ପଷ୍ଠ ପ୍ରମାଣ ହୋଇଛି ଏହିଠାରେ | ଯଦି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସରକାର ଏହି ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନର ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: