In the last 24 hours India recorded 22775 fresh Covid-19 cases

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟାରେ ଭାରତ 22,775 ତାଜା କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ଏବଂ 406 ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ

In the last 24 hours India recorded 22775 fresh Covid-19 cases and 406 deaths
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟାରେ ଭାରତ 22,775 ତାଜା କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ଏବଂ 406 ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: 01/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 22,775 ନୂତନ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ଏବଂ 406 ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ 6,347 ମାମଲା, ଦିଲ୍ଲୀ, 2,716 ଏବଂ କୋଲକାତା 810 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ADVERTISEMENT

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ମାମଲା 454 ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି, ତା’ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ 351 ମାମଲାରେ, ତାମିଲନାଡୁରେ 118 ଟି ମାମଲାରେ, ଗୁଜୁରାଟରେ 115 ଟି ଏବଂ କେରଳରେ 109 ଟି ମାମଲା ରହିଛି।

ଉପଲବ୍ଧ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ 1.42 ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏହି ଭୂତାଣୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି।

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାରଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ COVID-19 ପାଇଁ 10 ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ 20 ରୁ ଅଧିକ ବିଧାୟକ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ (ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ) ଡ଼.ପ୍ରଦୀପ ଭାୟାସ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଜାନୁଆରୀ ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ସକ୍ରିୟ COVID-19 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିପାରିବ। ସେ ANI କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଧାରାକୁ ଆଧାର କରି ଜାନୁଆରୀ 2022 ର ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା ଆମର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଡକ୍ଟର ଭାୟାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓମିକ୍ରନ୍ ମୃଦୁ ଏବଂ ସାଂଘାତିକ ନୁହେଁ ବୋଲି କାହାଣୀଟି ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ହୋଇପାରେ | ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯେଉଁମାନେ ଟୀକାକରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ କୋମୋରବିଡିଟିସ୍ ଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସମାନ ସାଂଘାତିକ |

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ଅନୁଯାୟୀ ଆଇଆଇଟି-କାନପୁର ପ୍ରଫେସର ମଣିନ୍ଦ୍ର ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ଆରମ୍ଭରେ ଏହି ଶିଖର ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ 1.8 ଲକ୍ଷ ମାମଲା ହେବ। 10 ଟି ମାମଲାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଆଇଆଇଟି-କାନପୁର ଅଧ୍ୟୟନ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ପୂର୍ବାନୁମାନ: COVID-19 ର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଭାରତକୁ ଏକ ଆବେଦନ ସହିତ କହିଛି ଯେ କୋଭିଡ -19 ର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଡିସେମ୍ବର 2021 ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଶିଖର ଫେବୃଆରୀ 2022 ଆରମ୍ଭରେ ହେବ, ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ଏହ ମଧ୍ଯରେ, କେନ୍ଦ୍ର ଡାକ୍ତରଖାନା ବ୍ଯବସ୍ଥାପିତ ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ଏବଂ ମାମଲାରେ ଏକ ୱେକ ରେ ମୂଳ ପୃଥକିକରଣର ରେ ରୋଗୀ ମାପିବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ଦଳଗୁଡିକ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରାମର୍ଶିତ ହୋଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: