In Odisha, the 10th and 12th board exams will be held on time

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡ଼ିଶାରେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ହେବ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା

Representive image.

In Odisha, the 10th and 12th board exams will be held on time
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡ଼ିଶାରେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ହେବ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 31/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶାରେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ହେବ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା |ମନ୍ତ୍ରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି କାରଣ ସରକାର ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାରେ ବିଳମ୍ବ ନକରିବା ଏବଂ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ହେବେ।

ADVERTISEMENT

ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଠିକ୍ ସମୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଉଚିତ୍।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ଷଷ୍ଠରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଠିକ୍ ସମୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ, ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।”

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି କାରଣ ସରକାର ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାରେ ବିଳମ୍ବ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ 2022 ମସିହାରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ମଧ୍ୟ କରିବେ।

ସେହିଭଳି ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଏଜୁକେସନ୍, ପରେ ମାର୍କ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଏକ ବିକଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପଦ୍ଧତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା। ମାର୍କର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପରେ କ୍ଲାସ୍ 9 ଏବଂ କ୍ଲାସ୍ 10 ପରୀକ୍ଷା ଆଧାରରେ କରାଯାଇଥିଲା | 5 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଜକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: