ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜା ଛୁଟି ପରେ ଖୋଲିପାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜା ଛୁଟି ପରେ ଖୋଲିପାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ |

In Odisha, schools for first to eighth graders can be opened after the puja holidays
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜା ଛୁଟି ପରେ ଖୋଲିପାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର :14/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଥିଲେ ଯାହାକି ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ 2021-22 ପାଇଁ ନବମ, ଦଶମ ଏବଂ ଯୁକ୍ତ 2 ର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା |

ADVERTISEMENT

ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ତଥା ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଂଜନ ଦାଶ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କୋଭିଡ -19 ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସେ ପୂଜା ଛୁଟି ପରେ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିପାରେ।

ଦାଶ କହିଛନ୍ତି, ଯେ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିଲେ ପୂଜା ଛୁଟି ପରେ ବାକି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ କ୍ଲାସ୍ ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଜାରି ରହିବ।

ନିକଟରେ ଜଣେ ନାବାଳକ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ ଖେଳ ଦେବା ବନ୍ଦ କରିବା ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଏକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ୱାର୍ଡକୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଅନଲାଇନରେ ଯୋଗଦେବା ନାମରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନର ଅପବ୍ୟବହାର ନକରିବା ଉଚିତ୍।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ବିଭାଗ କୌଣସି ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିବ କି ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର ସହ ଜଡିତ କିମ୍ବା ଆମର କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିବାରେ ଆମର ବିଭାଗର କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ। ତଥାପି, ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲିବା ପରେ ଏହା ସମାପ୍ତ ହେବ। “

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଥିଲେ ଯାହାକି ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ 2021-22 ପାଇଁ କ୍ଲାସ୍ -9, 10 ଏବଂ 12 ର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା।

ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାଣନ୍ତୁ :

  1. ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକମାନେ ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଚିତ୍ |
  2. COVID ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ OSEPA ରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉନ୍ନତି ଅନୁଦାନରୁ ପୂରଣ ହେବା ଉଚିତ |
  3. ପ୍ରବେଶ ପଏଣ୍ଟରେ ଅଫଲାଇନ୍ କ୍ଲାସରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ |
  4. ଶ୍ରେଣୀ କୋଠରୀ ଭିତରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା |
  5. କୌଣସି ଛାତ୍ର / ଶିକ୍ଷକ / ଅଣ-ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା, ଛିଙ୍କିବା ଏବଂ ଜ୍ୱର ଭଳି ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: