NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡିଶା ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ !

Spread the love
ADVERTISEMENT

ଓଡିଶା ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 23/08/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସୋମବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶା ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ପଞ୍ଜୀକରଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ପିଟିସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକାୟୁକ୍ତ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଜାଲ୍ ଆଦେଶର ଏକ ନକଲ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଲୋକାୟୁକ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଷ୍ଟିସ ଅଜିତ ସିଂ ଏବଂ ସଚିବ ମାନସ ରଂଜନ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ 11 ରେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓଡିଶା ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ପିତାମ୍ବର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ଜାଲିଆତି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଆଦେଶର ନ୍ୟାୟିକ ଅନୁପଯୁକ୍ତତା। ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଜଷ୍ଟିସ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକାୟୁକ୍ତ କେବଳ କୋର୍ଟର ଅବମାନନା କରିନାହାଁନ୍ତି, ଏପରିକି ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ଭୁଲି ଯାଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ଅସାଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋକାୟୁକ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଏକ ନ୍ୟାୟିକ ପଦବୀ ପାଇବାକୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: