From the New Year get a driving license without an RTO office!

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ନୂଆ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆରଟିଓ ଅଫିସ ନଯାଇ ମିଳିବ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଓ ଯାନବାହନ ଅନୁମତି !

Representive image

From the New Year, you will be able to get a driver's license and a driver's license without an RTO office!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ନୂଆ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆରଟିଓ ଅଫିସ ନଯାଇ ମିଳିବ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଓ ଯାନବାହନ ଅନୁମତି !

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 31/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଜାନୁୟାରୀ 2022 ରୁ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ, ଯାନବାହନ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି। ଜାନୁୟାରୀ 2022 ରୁ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ଅନ୍ଲାଇନ୍ରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ | ଜାନୁଆରୀ 2022 ରୁ ଆରଟିଓ ଅଫିସ ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ, ଯାନବାହନ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ |

ADVERTISEMENT

ନୂଆ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ଓଡ଼ିଶା ପରିବହନ ବିଭାଗ | ଜାନୁୟାରୀ 1, 2022 ରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନଲାଇନରେ ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ରାଜ୍ୟ ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶା ପରିବହନ ବିଭାଗ ନୂତନ ବର୍ଷରୁ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ (DL) ପ୍ରଦାନ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଦଲିଲ ପ୍ରଦାନ ଭଳି ଓଡିଆ ପରିବହନ ବିଭାଗ ବିତରଣ କରିବ। ଫଳସ୍ୱରୂପ, କୌଣସି ସେବା ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଉ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ |

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଆରଟିଓରେ ମାନୁଆଲ ସିଷ୍ଟମ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା। ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଧିକ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆଣିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ପରିବହନ ବିଭାଗ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନଲାଇନରେ ଯିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି। “ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆରଟିଓରେ ଅପରେସନ୍ ଅଫଲାଇନରେ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆରଟିଓରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ, ଗାଡି ଅନୁମତି ଏବଂ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ସମେତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେବା କେବଳ ଅନଲାଇନ୍ ମୋଡରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏହିପରି ଭାବରେ ଦଲାଲମାନଙ୍କର କୌଣସି ହସ୍ତକ୍ଷେପ ବନ୍ଦ କରିବେ କାରଣ ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେବାକୁ ଅନଲାଇନରେ ସିଧାସଳଖ ପାଇପାରିବେ | ତେଣୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନଲାଇନ୍ ସେବା ବିତରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ” ମନ୍ତ୍ରୀ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: