NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଜୁନିଅର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟରୁ ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରଥିବା ଜଳେଶ୍ୱର ବିଡ଼ିଓଙ୍କର କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଣନ୍ତୁ !

Find out how much Vigilance has identified the assets of Jaleswar BDO.
Spread the love
ADVERTISEMENT

ଜୁନିଅର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟରୁ ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରଥିବା ଜଳେଶ୍ୱର ବିଡ଼ିଓଙ୍କର କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଣନ୍ତୁ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 19/06/2022(ବ୍ୟୁରୋ): 24 ଟି ପ୍ଲଟ, ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦୁଇଟି ପାଲଟିଆ କୋଠା ଏବଂ ବ୍ଲକ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଅଫିସର (ବିଡିଏ) ର ଚାରି ଚକିଆ ଯାନ ସମେତ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ 5 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସମ୍ପତ୍ତି ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି।

ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକାନା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି 6 ଟି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦଳ ଶନିବାର ଦିନ ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାର ଜଳେଶ୍ୱରର ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। କଟକ, ବାଲେଶ୍ଵର ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର 6 ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ 5.07 କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ଚଳନଶୀଳ ତଥା ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ । କଟକ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ମୂଖ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ 24 ଟି ପ୍ଲଟ୍ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ, ଯାହାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ବିକ୍ରୟ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 76.4 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ତେବେ ପ୍ରକୃତ ମୂଲ୍ୟ ଅଧିକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ :

ଏହି ଚଢ଼ାଉରେ 1.22 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏକ ଇଟା କାରଖାନା ସହିତ ଏକ ତ୍ରିଗୁଣ ମହଲା କୋଠା ଏବଂ 1.10 କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ଦୁଇ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଠା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ 73.91 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, 1.70 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଗଦ, 42.57 ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ରୂପା ଅଳଙ୍କାର, 4 ଚାରି ଚକିଆ ଯାନ (ଇନୋଭା, ସ୍କର୍ପିଓ, MG ହେକ୍ଟର ଏବଂ ନାନୋ) 40 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଘର ମୋଟ 39.81 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଆର୍ଟିକିଲଗୁଡିକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥିଲା ​​|

ଅଧିକାରୀମାନେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ଦାସ 1995 ମସିହାରେ କୃଷି ବିଭାଗରେ ଜୁନିଅର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ସରକାରୀ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 2015 ରେ ORS ଏବଂ 2020 ରେ OAS ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ପତ୍ତିର ଉତ୍ସ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ସେମାନେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଡ଼ିଓଙ୍କର ଅଧିକ ଗୁଣ ଅନ୍ୱେଷଣରେ ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: