ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ସୁଶ୍ରୀ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ସୁଶ୍ରୀ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା |

International badminton player Ms. Rituparna Panda will receive the Eklabya ​​award this year.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ସୁଶ୍ରୀ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା |

ଭୁବନେଶ୍ୱର:24/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ସମ୍ମାନଜନକ ଏକଲବ୍ୟ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖ୍ୟାତି ସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳୀ ଋତପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା। 2021 ବର୍ଷ ଲାଗି ଋତପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା ପାଇବେ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର। ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ଜୁରୀ କମିଟି ବୈଠକରେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ତାଙ୍କୁ 29 ତମ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ପୁରସ୍କାର ସ୍ବରୂପ ଋତପର୍ଣ୍ଣାଙ୍କୁ ନଗଦ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ମାନପତ୍ର ମିଳିବ।

ADVERTISEMENT

ଋତପର୍ଣ୍ଣା 2019 ରୁ 2021 ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିିତାରେ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରି ବହୁବାର ଭାରତର ବିଜୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ତୁଲେଇଛନ୍ତି। ଋତପର୍ଣ୍ଣାଙ୍କ ସମେତ ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳି ପ୍ୟାରୀ ଖାଖା ଓ ସାଇକେଲ ଚାଳିକା ସ୍ୱାସ୍ତି ସିଂ ଉପବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ପ୍ୟାରୀ ଓ ସ୍ୱାସ୍ତିଙ୍କୁ 50 ହଜାର ଲେଖାଏଁ, ମାନପତ୍ର ମିଳିବ ବୋଲି ଆଜି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

1993 ରେ ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ଫେରୋ ଆଲୋଇସ୍ ଉତ୍ପାଦକ IMFA ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କର, ଅନେକ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ସହିତ ସମାନ୍ତରାଳ ଭାବରେ ଓଡ଼ିଶାର ସମ୍ମାନଜନକ କ୍ରୀଡ଼ା ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ ମାନ୍ୟତା ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଦୀର୍ଘ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ଅତୀତର ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଗ୍ରାଫକୁ କେବଳ ଦେଖିବା ନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏହା ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଭା ପାଇଁ ଏକ ନୈତିକ ସହାୟକ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇ ଓଡିଶାର ଯୁବ କ୍ରୀଡ଼ାବିତମାନଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରତିବର୍ଷ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ |

ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରି ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର କମିଟିର ସଭାପତି ତଥା ଟ୍ରଷ୍ଟି ଶ୍ରୀ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି, “IMPaCT କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସମାଜର ସାଧାରଣ କଲ୍ୟାଣରେ ଯୋଗଦାନ ବ୍ୟତୀତ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ସାହିତ୍ୟର ଉତ୍କର୍ଷତାକୁ ଚିହ୍ନିବା ତଥା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଯୁବ କ୍ରୀଡ଼ା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ପାଇଁ ଏକଲାବାୟା ପୁରସ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି। ”

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: