ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାରରେ ଓଡଗାଁରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାରରେ ଓଡଗାଁରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ !

Drinking water supply in Odgaon in the dark under the lamp!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାରରେ ଓଡଗାଁରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ !

ଓଡଗାଁ : 16/11/2021(ରିପୋର୍ଟ : ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ): ସରକାରଙ୍କର ଯୋଜନା ରହିଛି ପ୍ରତ୍ୟକ ଘରକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ l କିନ୍ତୁ ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାର ଭଳି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଯାଇଛି ଓଡଗାଁ N A C ର ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ତିନିର ପାଇକସାହି l ଯେଉଁଠାରେ ଓଡଗାଁର ତଥା ସାରା ଓଡିଶାର ସୁନାମଧନ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରଘୁନାଥ ଙ୍କର ମନ୍ଦିର ଅବସ୍ଥିତ l ସେହିଠାରେ ଲୋକ ପିଉଛନ୍ତି ନାଳ ପାଣି l ଏହାଠାରୁ ଲଜ୍ୟାଜନକ ଘଟଣା କଣ ଥାଇପାରେ l ଘଟଣା ଆଜି କାଲିର ନୁହେଁ l ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ଏହି ସାହିକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି l ପାଣି ଟିକିଏ ପାଇଁ ବଡ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି ସାହିର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାର l ନା ଅଛି କୂଅ ପୋଖରୀର ସୁବିଧା ନା ଅଛି ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ l ଓଡଗାଁ ର ଭାତ ହାଣ୍ଡି କହିଲେ ଏହି ସାହିକୁ ବୁଝାଏ l

ADVERTISEMENT

ଅଧିକାଂଶ ପରିବାର ଚାଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି l ସବୁଜ ପନିପରିବା ଯୋଗାଣରେ ଏହି ସାହିର ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ l ଅନ୍ୟର ମୁହଁରେ ପୃଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ସେମାନେ ନିଜେ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଜଳ କଷ୍ଟ l ଏହି କଷ୍ଟକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ଯୁବ ସମାଜସେବି ତଥା ଓଡଗାଁ ଆଞ୍ଚଳିକ ବିକାଶ ପରିଷଦର ସଭାପତି ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଜି ଅନେକ ମହିଳା ଓଡଗାଁ N A C ର କାର୍ଯ୍ୟନିବାହି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଜର କଷ୍ଟକୁ ଲିଖିତ ଆକାରରେ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି l ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ପାନୀୟ ଜଳ ଟୋପାଏ ପାଇଁ ସେମାନେ ଅନେକ ଥର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ କାକୁତି ମିନତୀ ହୋଇ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି l କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ମିଳିଛି ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି l ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେହି ପ୍ରତିଶୃତି ମିଳିଛି l ପ୍ରତିଶୃତି ମିଳିଛି ଯେ ଆମେ ଆଜି ଯାଇ ଦେଖିଆସିବୁ l

ଅଭିଯୋଗକାରୀ ମାନେ କହିଛନ୍ତିଯେ ଏଥର ମିଳିଥିବା ପ୍ରତିଶୃତି ଯଦି ପ୍ରତିଶୃତି ରେ ରହିଯାଏ ତେବେ ଆମେ N A C ଅଫିସ ଘେରାଉ କରି ଧାରଣାରେ ବସିବୁ l ଆମେ ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଅଫିସ କୁ ଯାଇଥିଲୁ l କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ଚ୍ୟାମ୍ବରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଲେ ନାହିଁ l ଭାରତ ଭଳି ଏକ ବିଶାଳ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏକ ନୂତନ ପରମ୍ପରା ସୃଷ୍ଟି କରିଲେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ l ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା କେବେ ଭାଙ୍ଗୁଛି ନିଦ l କେବେ ସମାଧାନ ହେଉଛି ସମସ୍ୟାର l କେବେ ସତ ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କର ସ୍ଲୋଗାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ l

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: