ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଗଭୀର ଅବସାଦ, ଓଡ଼ିଶାର 8 ଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ ଜାରି | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଗଭୀର ଅବସାଦ, ଓଡ଼ିଶାର 8 ଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ ଜାରି |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଗଭୀର ଅବସାଦ, ଓଡ଼ିଶାର 8 ଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ ଜାରି |

ଭୁବନେଶ୍ୱର :13/09/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): କଟକ ର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ରାସ୍ତା, ସାହି ଏବଂ ଗାଡ଼ି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାଦାମବାଡି ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳ ଗତକାଲି ଠାରୁ ସହରର ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଆସୁଛି।

ADVERTISEMENT

ସୋମବାର ସକାଳେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଏହାର ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳରେ ଥିବା ଉଦାସୀନତା ଏକ ଗଭୀର ଅବସାଦରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛି ଯେ ଏହି ଅବସାଦ ଏକ ଗଭୀର ଅବସାଦରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଚାନ୍ଦବାଲି ନିକଟରେ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ଦେଇ ଯାଇଥିଲା।

ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମେତ ଓଡିଶାର ଅନେକ ଭାଗରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରେ।

ଏହି ସମୟରେ ପୁରୀରେ ସର୍ବାଧିକ 341 ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ପାରାଦୀପ (210 ମିଲିମିଟର), ଭୁବନେଶ୍ୱର (195 ମିଲିମିଟର), ଗୋପାଳପୁର (64 ମିଲିମିଟର), ଚାନ୍ଦବାଲି (46 ମିଲିମିଟର) ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱର (24 ମିଲିମିଟର) ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ମେଟ କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଆସନ୍ତା କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ଏବଂ ଏହି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି।

ଅଧିକନ୍ତୁ, ପାଣିପାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଠଟି ଜିଲ୍ଲା – ପୁରୀ, କଟକ, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ, ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, ନୟାଗଡ଼ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଲ୍ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ସେହିଭଳି ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ବୌଦ୍ଧ, କଳାହାଣ୍ଡି, ରାୟଗଡା,କନ୍ଧମାଳ , ଅନୁଗୁଳ , ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ କମଳା ଚେତାବନୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଏହି ସମୟରେ, କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ଥିବା ଅନେକ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ପାଣି ଭିତରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

କଟକର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ରାସ୍ତା, ସାହି ଏବଂ ଗାଡ଼ି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାଦାମବାଡି ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳ ଗତକାଲି ଠାରୁ ସହସ୍ର ସହସ୍ର ସହରର ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଆସୁଛି।

“ସକାଳ ଠାରୁ ବର୍ଷା ହେତୁ ସମସ୍ତ ଗାଡ଼ି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ରହିଛି। ଡ୍ରେନ୍ ଚାପି ହୋଇ ରାସ୍ତା ମଧ୍ୟ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉନାହିଁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସାଇକେଲ ଚଲାଇବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପଡିଛି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

ସେହିପରି ପାରାଦୀପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରବଳ ପବନ ଯୋଗୁଁ ବନ୍ଦର ସହରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେତୁ ଗଛ ଓ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ପୋଲ ଉପୁଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: