Covid19 the first time in the country more than 200000 cases a day

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ: ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 2 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା !

Covid Third Wave: For the first time in the country more than 200000 cases a day!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ: ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 2 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା !

କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ: କରୋନା ଭାଇରସର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ, 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ 245,525 ଟି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମିଳିଲା ଏବଂ 379 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ 84,479 ଜଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ଆଜି 160667 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ADVERTISEMENT

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :12/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 2 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମିଳିଲା | ଗୁରୁବାର ଦିନ 12 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ 245,525 କୋଭିଡ ମାମଲା ଏବଂ 379 ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ 84,479 ଜଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା 1 ଲକ୍ଷ 60 ହଜାର 667 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୁଦାୟ 11,098,05 ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ହୋଇଛି |

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ଦ୍ୱାରା 3 କୋଟି 63 ଲକ୍ଷ 15 ହଜାର 947 ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 3 କୋଟି 47 ଲକ୍ଷ 06 ହଜାର 535 ରୋଗୀ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ 4 ଲକ୍ଷ 85 ହଜାର 036 ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବୁଧବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ 46,723 ନୂତନ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମିଳିଛି। ଏହି 32 ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା | 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା 18650 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 240122 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ 34,424 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ 27,561 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ 40 ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ତାହା ହେଉଛି, ଜାନୁଆରୀ ପ୍ରଥମ 12 ଦିନରେ, କରୋନା ଯୋଗୁଁ 133 ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଆଜି ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ ହାର 26.22% ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 14,957 ଜଣଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦାୟ 1505031 ଲୋକ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

ଏହାପୂର୍ବରୁ, 19166 ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ 21,259 ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ 22,000 ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଯଥାକ୍ରମେ 25.65, 25 ଏବଂ 23 ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଗତ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ବୁଧବାର ଦିନ ସର୍ବାଧିକ କରୋନା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ଆଜି କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ 21,390 ଟି ନୂଆ କରୋନା ରୋଗ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ 15,617 ଟି ନୂଆ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 10.96% ଅଟେ | ସେହି ସମୟରେ, ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି 93,009 | ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ 73 ଟି ମାମଲା ସକ୍ରିୟ ଅଛି | ଆଜି 10 ଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସିଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 6 ଟି ବାଙ୍ଗାଲୋରର। ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 1,95,047 ଲୋକଙ୍କ କରୋନା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଛି |

ତାମିଲନାଡୁରେ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 17,934 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ 19 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଆଜି ମଧ୍ୟ 4039 ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଦିନ, ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 88959 କୁ ନେଇ 13876 ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛନ୍ତି।

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ 13,592 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଲକ୍ଷ୍ନଔ ରେ ସର୍ବାଧିକ 2181 ଟି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଥି ସହିତ, ନୋଏଡାରେ 1992 ଏବଂ ଗାଜିଆବାଦରେ 1526 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 3 ଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ଖବର ଅଛି | ୟୁପିରେ ସମୁଦାୟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 57355 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏଥି ସହିତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 700 ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

କେରଳରେ କୋଭିଡଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଆଜି 12,742 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୋଟ 50,254 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଅଧିକାଂଶ ମାମଲା ତିରୁବନନ୍ତପୁରମରେ, 3498 ଏଠାରେ, ଏର୍ନାକୁଲମରେ 2214, କୋଜିକୋଡେରେ 1164, ଥ୍ରୀସୁରରେ 989, କୋଟାୟାମରେ 941, କୋଲାମରେ 601, କନ୍ନୁରରେ 540, ପାଲାକଡାରେ 495, ମାଲାପୁରମରେ 463 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଇଡୁକିରେ, କାସାରାଗୋଡରେ 367 ଏବଂ ୱାୟାନାଡରେ 200 ଟି ମିଳିଛି | ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, 72,808 ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା |

ପଞ୍ଜାବର ନିର୍ବାଚନୀ ରାଜ୍ୟରେ 6,344 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏଠାରେ 10 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା 26,781 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଆଜି ଛତିଶଗଡରେ 5476 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ 1933 ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ଆଜି 4 ଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ 27425 ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।

ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଚିନ୍ତା ବଢୁଛି :

ଭାରତର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଦିଲ୍ଲୀ, ତାମିଲନାଡୁ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, କେରଳ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟରେ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 22.39% ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏହି ହାର 32.18%, ଦିଲ୍ଲୀରେ 23.1% ଏବଂ ୟୁପିରେ 4.47% ରହିଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: