କୋଭିଡ 19 ଓ଼ମିକ୍ରନ ଭୟ : ଓଡିଶା ସରକାର ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଜାରି କଲେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କୋଭିଡ 19 ଓ଼ମିକ୍ରନ ଭୟ : ଓଡିଶା ସରକାର ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଜାରି କଲେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ !

Kovid 19 Omicron Fear: Odisha government issues ban on Christmas and New Year celebrations!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କୋଭିଡ 19 ଓ଼ମିକ୍ରନ ଭୟ : ଓଡିଶା ସରକାର ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଜାରି କଲେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 24/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡିଶା ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନୂତନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯାହା ଡିସେମ୍ବର 25 ରୁ ଜାନୁୟାରୀ 2, 2022 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ। ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଉତ୍ସବଗୁଡିକ କେବଳ 50 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରି ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ସୀମିତ ରହିବ।

ADVERTISEMENT

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର (SRC) ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର, ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର ଏବଂ କମିଶନର୍ ପୋଲିସ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଧାର୍ମିକ ପର୍ବ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପର୍ବ ତଥା କୋଭିଡ -19 ଧାରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ଡିସେମ୍ବର 1, 2021 ରୁ ଜାନୁୟାରୀ 1, 2022 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ନୂଆ କୋଭିଡ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ B.1.1529 କିମ୍ବା ଓମିକ୍ରନ୍ ଓଡିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି | ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତ ସରକାର 14 ଟି ଦେଶକୁ ‘ବିପଦରେ’ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଏବଂ ବିମାନବନ୍ଦର ସ୍କ୍ରିନିଂରେ କୋଭିଡ ନକାରାତ୍ମକ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: