Covid-19 child vaccination.

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କୋଭିଡ୍ -19 ଶିଶୁ ଟୀକାକରଣ: କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏହିପରି ହେବ ଟୀକାକରଣ !

Representive image.

Covid-19 Child Vaccination: This will be the order of the Union Health Minister!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କୋଭିଡ୍ -19 ଶିଶୁ ଟୀକାକରଣ: କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏହିପରି ହେବ ଟୀକାକରଣ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: 03/01/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଆଜିଠାରୁ 15-18 ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦେବା ମିଶନ୍ ଆରମ୍ଭ | CoWIN ପୋର୍ଟାଲରେ 6.35 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଜିକରଣ | 15-18 ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ପୃଥକ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର, ପୃଥକ ରେଖା ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ଦଳ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନସୁଖ ମଣ୍ଡଭିଆ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ, ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଖୁସି ଖବର | 15-18 ବର୍ଷ ବୟସ୍କମାନେ ସୁରକ୍ଷା ଟିକା ପାଇବେ |

ADVERTISEMENT

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍ର ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ବଢୁଥିବା ମାମଲା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆରାମଦାୟକ ଖବର ଅଛି | ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ ସୋମବାର ଠାରୁ 15 ରୁ 18 ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କୁ କରୋନା ଟୀକାକରଣ କରାଯିବ | ଏଥିପାଇଁ, ଏହି ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କର ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ CoWIN ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 6 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଛି |

15-18 ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ପୃଥକ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର, ପୃଥକ ରେଖା ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ଦଳ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନସୁଖ ମାଣ୍ଡଭିଆ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଭିଆ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ, ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଟୀକାକରଣର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଳନ କରିବା ଉପରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ଏହି ବର୍ଗର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରର ପରିଚୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସେ ଟୀକାକରଣ ଦଳର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଠାରୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିପାରିବେ |

ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ CoWIN ପୋର୍ଟାଲରେ ଅନଲାଇନରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ | ଏହା ସହିତ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ରୁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହି ବୟସ ବର୍ଗର ହିତାଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିପାରିବେ |

ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଞ୍ଜୀକରଣର ଗ୍ରାଫ୍ |

ରବିବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା 7.50 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, 15 ରୁ 18 ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ 6.35 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଛି |

ଏହି ଟିକା ଦିଆଯିବ |

ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ 12 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଭାରତର ଡ୍ରଗ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର୍ ଜେନେରାଲ୍ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ର କୋଭାକ୍ସିନକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି | ଏଥିସହିତ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛି ଯେ 15-18 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପିଲାମାନଙ୍କୁ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଦିଆଯିବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: