ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି: ହଳଦିଆ ଜୋନରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି: ହଳଦିଆ ଜୋନରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା |

Covid-19 case increase in Bhubaneswar: Khordha district in the yellow zone
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି: ହଳଦିଆ ଜୋନରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା |

ଭୁବନେଶ୍ୱର :14/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 18 ବର୍ଷରୁ କମ୍ 65 ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଓଡିଶା 521 ନୂତନ କୋଭିଡ୍ -19 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ 304 ଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଆସିଥିବାବେଳେ 217 ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ମାମଲା |

ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାର ବୃଦ୍ଧି ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, “ଯଦିଓ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସୁଛି, କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଛି। ତଥାପି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବର୍ତ୍ତମାନର କୋଭିଡ -19 ପରିସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ, କାରଣ କେବଳ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ 40 ହିସାବ ରଖିଛି। ରାଜ୍ୟର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣର 48 ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ। “

“ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପରୀକ୍ଷା ପଜିଟିଭିଟି ହାର ପ୍ରାୟ 3.3 ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। ମୋଟ ସକ୍ରିୟ କୋଭିଡ -19 କ୍ୟାସେଲୋଡ ଅନୁଯାୟୀ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକୁ ତିନୋଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଖୋର୍ଦ୍ଧାର 2500 ରୁ ଅଧିକ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଥିବାରୁ ଗତକାଲି ଏହା ରେଡ ଜୋନ୍ ରେ ଥିଲା। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଳଦିଆ ଜୋନ୍ ରେ ଅଛି କାରଣ ମୋଟ ପଜିଟିଭ୍ 2371 କୁ ଖସି ଆସିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 18 ବର୍ଷରୁ କମ୍ 65 ଟି ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଓଡିଶା 521 ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ୍ -19 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ 304 ଟି କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନରୁ ଆସିଥିବାବେଳେ 217 ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ମାମଲା |

ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଖୋର୍ଦା ସର୍ବାଧିକ 349 ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛି ଏବଂ ପରେ କଟକ 60ଟି ମାମଲା |

ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ମାମଲା 10,33,809 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 5,314 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା 10,20,168 ଜଣ ଏହି ରୋଗରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ରାଜ୍ୟରେ 8,274 ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ନେଇଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: