NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭାରତରେ ମହାମାରୀ ଲଢେଇରେ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ର ଅବଦାନ !

Spread the love
ADVERTISEMENT

ଭାରତରେ ମହାମାରୀ ଲଢେଇରେ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ର ଅବଦାନ !

ଭାରତ ତଥା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୁଦୃଢ କରିଛି | ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ସୂଚନା ପହଂଚିବାର ମୁଖ୍ୟ ମାଧ୍ୟମ ହେଉଛି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ | ଦିନକୁ ଦିନ ପାଠକ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା ବେଳେ, କ୍ରିଏଟର ସଂଖ୍ୟା ବି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି | ଏବେ ପେଣ୍ଡାମିକ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରିଏଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ତରଫରୁ ଏକ ମେଲ ଆସିଛି | ଜଣାନ୍ତୁ କଣ ଲେଖା ଅଛି…..

“ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ, ମୁଁ ଭାରତୀୟ ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରଭାବକୁ ନିଜେ ଦେଖିବାର ବହୁତ ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇଲି | ଆପଣ ଏକ ସ୍ପନ୍ଦନ ଏବଂ ସ୍ଥାୟୀ ବିଶ୍ୱ ସମୁଦାୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଏହା ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସର୍ବଦା ଆଗକୁ ବଢ଼ିଲେ | ମହାମାରୀ ସମୟରେ, ଆପଣ ଯେଉଁମାନେ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଆପଣ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଟିଳ ସମୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଭାରତ ସମେତ କେତେକ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଅନିଶ୍ଚିତତା ପାଇଁ ଆମେ ଗଭୀର ଭାବରେ ଚିନ୍ତିତ ରହିଛୁ ଏବଂ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଅନେକ କଷ୍ଟଦାୟକ ଦିନ ରହିପାରେ ବୋଲି ଜାଣୁ | ଆଜି, ମୁଁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ କିପରି ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବି |
ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗଭୀର ବୃତ୍ତିଗତ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ସହିଥିବା ଅତ୍ୟଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ମୁଁ ସ୍ୱୀକାର କରେ | ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ସହିତ ନୂତନ ଭିଡିଓ ସୃଷ୍ଟି ଏବଂ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ବେଳେବେଳେ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ, ଆପଣ ନିଜ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ Covid-19 ରେ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଆଗ ଧାଡିରେ ରହିଛନ୍ତି | ଆମେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ସୂଚନାପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷାତକାର ଏବଂ ସଚେତନତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରୟାସ ଦେଖିଛୁ | ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ସହିତ, ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଭୁଲ ତଥ୍ୟର ମୁକାବିଲା କରୁଛି ଏବଂ ଆମର ଏକ୍ସପର୍ଟସ୍ କିସୁନୋ ଅଭିଯାନ ଏବଂ youtube.com/covid19 ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନାର ପ୍ରାଧିକୃତ ଉତ୍ସ ବଢ଼ାଉଛି | ଏହି ଉତ୍ସଗୁଡିକ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାରେ ଉପଲବ୍ଧ ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଦର୍ଶକ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ |

ଗିଭି ଇଣ୍ଡିଆ, milaap.org ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ ପାତ୍ର ଭଳି ସଂଗଠନ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇ କୋଭିଡ -19 ରିଲିଫ ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି | ପାଖାପାଖି 300K USD ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା! ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଏବଂ ଗୁଗୁଲରେ, ଆମେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୂଚନା ଅଭିଯାନର ପ୍ରସାର ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ରିଲିଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛୁ | ଏପ୍ରିଲରେ, ଆମେ ଆମର ଚାଣକ୍ୟ ବାହୁ ଗୁଗୁଲ୍ ଡଟ୍ ଜରିଆରେ ମୋଟ 18 ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (135 କୋଟି ଟଙ୍କା) ଦୁଇଟି ଅନୁଦାନ ଘୋଷଣା କରିଛୁ। ଏବଂ ମେ ମାସରେ, ଆମେ ଗେ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟିଆ କ୍ରସ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଜୟ ଶେଟ୍ଟୀ, ଇଣ୍ଡିଆସପୋରା, ଲିଲି ସିଂ, ଦୀପକ ଚୋପ୍ରା, ଧର ମନ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇଥିଲୁ ଯାହା ସମସ୍ତ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରାୟ 2 ନିୟୁତ ଡଲାର ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ​​|
ଏହା ସହିତ, ଆମେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଗିଭି ଇଣ୍ଡିଆ, ପାଥ୍, ଆପୋଲୋ ମେଡସ୍କିଲ୍ସ ଏବଂ ଆର୍ମାନ୍ ପାଇଁ ନୂତନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲୁ | ଏହି ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପ୍ରୟାସଗୁଡ଼ିକ ଅମ୍ଳଜାନ ଉତ୍ପାଦନ କାରଖାନା ସ୍ଥାପନ ଏବଂ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ COVID-19 ପରିଚାଳନା ଦକ୍ଷତାକୁ ଦୃଢ଼କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଶାଳାକୁ ବିସ୍ତାର କରିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି |
କିନ୍ତୁ ଆହୁରି ଅନେକ କିଛି କରିବାର ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ଭାରତକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଅଧିକ ପଦକ୍ଷେପ ବାଣ୍ଟିବୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ, ଦୟାକରି ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣ ଆମ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ କେତେ ଅଛନ୍ତି | ଆମେ ଏହା ଏକତ୍ର ପାଇବୁ, ଏବଂ ମୁଁ ଆଶା କରେ ଦିନଟି ଶୀଘ୍ର ଆସିବ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଭାରତର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିପାରିବି, ଆପଣ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଶିଖିବା, ହସିବା ଏବଂ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିବା | ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଭାରତ ତଥା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶା ଏବଂ ଏକତା ଆଣିଛି | ଏହି ସ୍ମରଣୀୟ ମୂଲ୍ୟବାନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ |

ଆନ୍ତରିକତାର ସହିତ,
ରୋବର୍ଟ କିନ୍କଲ୍ |

source : EMail

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: