ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକାକୀ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ସନ୍ତାନ : ଏବେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ସାହାରା ହେଉଛି ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକାକୀ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ସନ୍ତାନ : ଏବେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ସାହାରା ହେଉଛି ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର |

Child left alone in the afternoon of old age : Now the only support of the elderly is the Gayatri family.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକାକୀ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ସନ୍ତାନ : ଏବେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ସାହାରା ହେଉଛି ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର |

ଓଡଗାଁ : 29/10/2021(ରିପୋର୍ଟ : ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ): ମନୁଷ୍ୟର ଯଦି କିଏ ବଡ଼ ଭଗବାନ ଥାଏ, ସିଏ ହେଉଛି ବାପା ଓ ମାଆ | କାରଣ ବାପାମାଆ ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ବଡ଼ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ସହ୍ୟ କରି ସମାଜରେ ସନ୍ତାନ ମାନଙ୍କୁ ଏକ ପରିଚୟ ଦେଉଛନ୍ତି | ନିଜ ଖାଇବାରୁ ବଞ୍ଚେଇ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାଇତି ରଖିଥାନ୍ତି | ଯଦି ଜଣେ ପୃଥିବୀର ଆଲୋକ ଦେଖିପାରୁଛି, ତେବେ ତାହାର କାରଣ ହେଉଛି ବାପା ଓ ମାଆ |

ADVERTISEMENT

ବାପା ମାଆ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ଅତି ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି, କାରଣ ବୃଦ୍ଧ ସମୟରେ ସେ ସାହାରା ହେବ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏମିତି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ପହଁଚିଥିବା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ପାଖରେ |

କାରଣ ଏହି ସମୟରେ ପୁଅ ଝିଅ ପାଖରେ ନାହାନ୍ତି | ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର ହିଁ ଏକମାତ୍ର ବରଷା । ଅକ୍ଷମ ବୃଦ୍ଧ ପିତାଙ୍କୁ ପୁଅ ବୋହୁ କରୁଛନ୍ତି ଅବହେଳା | ଏପରି ଏକ ଦୁଃଖର କାହାଣୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଓଡଗାଁ ବ୍ଲକର ରଙ୍ଗଣୀପାଟଣା ଗ୍ରାମ ତୋଟା ସାହିରେ ।

ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ଭାବେ ଅକ୍ଷମ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ, ଯିଏ ଏକାକି ନିଜ ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି । ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କର ଏପରି ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ସମୟରେ ସାହାରା ହୋଇଛନ୍ତି ଓଡଗାଁ ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର !

ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାରର ଭାଇ ଓ ଭଊଣୀମାନେ ଏବେ ତାଙ୍କ ସେବା ଓ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ।

ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ସୋମନାଥ ଡାକୁଆ | ବୟସ 78 ବର୍ଷ |ବଡପୁଅ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ନାଲକୋ ଅଧିକାରୀ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବାର ସହ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରହୁଛନ୍ତି । ସାନପୁଅ ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସାମରୀକ କର୍ମଚାରି | ହେଲେ ସେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିସାରୀଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପରିବାର ଲୋକ ବାହାରେ ରହୁଛନ୍ତି |

ନୟାଗଡ଼ ବେଗୁନିଆ ପାଟଣାରେ ରହୁଥିବା ଝିଅ ବାପା ସୋମନାଥଙ୍କ ଏହିପରି ଅବସ୍ଥାରେ ଛାତି ଚାଲିଗଲେ | ଏବେ କିନ୍ତୁ ଗାୟତ୍ରୀ ପରିବାର ହେଉଚନ୍ତି ସାହାରା | ବଡପୁଅ ଦେବରାଜ ଡାକୁଆ ଓ ସାନପୁଅ ନାରାୟଣ ଡାକୁଆ ମୃତ। ଏପରିକି ଅବସ୍ଥାରେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଅସହାୟ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: