ବିରୋଧିଙ୍କ ଧମକ ମଧ୍ୟରେ ନଭେମ୍ବର 8 ରେ ଓଡିଶାର କାଲାହାଣ୍ଡି ପରିଦର୍ଶନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବିରୋଧିଙ୍କ ଧମକ ମଧ୍ୟରେ ନଭେମ୍ବର 8 ରେ ଓଡିଶାର କାଲାହାଣ୍ଡି ପରିଦର୍ଶନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |

Chief Minister Naveen Patnaik visited Kalahandi in Odisha on November 8 amid threats from the opposition
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବିରୋଧିଙ୍କ ଧମକ ମଧ୍ୟରେ ନଭେମ୍ବର 8 ରେ ଓଡିଶାର କାଲାହାଣ୍ଡି ପରିଦର୍ଶନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 08/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଭବାନୀପାଟଣା ଗସ୍ତ | ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (ବିଏସକେ) ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ଲଞ୍ଚ କରିବେ। ନବୀନଙ୍କ କାଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାକୁ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ | ମହିଳା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଛ ପାଦରେ ଥିବା ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, ଅବରୋଧିତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘର ବିରୋଧୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ଏକ ରାଜନୈତିକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ହେବ।

ADVERTISEMENT

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ବିଜେଡି ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି । ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ବିରୋଧୀମାନେ ଯେପରି କୌଣସି ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି ନକରନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଶେଷ କରି ଭବାନୀପାଟଣାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସହରରେ ଅତି କମରେ 25 ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ୍ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି |

ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକାଶ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେଷ ଦୁଇ ଗସ୍ତ ହିଂସା ଘଟାଇଥିଲା | କାରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ବିରୋଧ କରି ବିଜେଡି କର୍ମୀମାନେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ।

ରବିବାର ଦିନ ବିଜେଡି ଜୁନାଗଡରେ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସଭାର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମିଶ୍ର ଏବଂ ଦଳର ସଚିବ (ସଂଗଠନ) ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଥିଲେ, ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅଣ୍ଡା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ପରେ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବାଦୀୟ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ରବିବାର ଦିନ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ଗସ୍ତ ସମୟରେ କାଳାହାଣ୍ଡି ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ତଥା ଶାସକ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ତୀବ୍ର ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ମହଲିଙ୍ଗ ଠାରେ ସାଂସଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବୋଧିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ବୈଠକ ଶାସକ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସେହି ଦିନ ଜିଲ୍ଲାର 17 ଟି ସ୍ଥାନରେ ସଭା ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ​​|

ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ତଥା ଶାସକ ପୋଷାକ ଦ୍ୱାରା ରାଲି ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ଦଳର ସଚିବ (ସଂଗଠନ) ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାୟ 60 ଜଣ ବିଧାୟକ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନଙ୍କ ଗସ୍ତ ସୁରୁଖୁରୁରେ ହେବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରୁଛନ୍ତି।

କୃଷି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓହ୍ଲାଇବେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରାୟ 250 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି | ସେ ସ୍ଥାନରୁ ସିଧା ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଫେରିବେ |

ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ, ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍ଥାରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍। ଦିଆଯାଇଛି। ମମିତା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠତା ହେତୁ ଝଡ଼ ଆଖିରେ ଥିବା ମିଶ୍ର ଭବନୀପାଟନାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଚାରିଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବେ।

ଅନ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଯେଉଁମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ମଂଚାସୀନ ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନି ସାହୁ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ କିଶୋର ଦାସ ଏବଂ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଂଜନ ପୂଜାରୀ । ନେତା ପ୍ରଦିପ କୁମାର ନାୟକ ଏବଂ କାଳାହାଣ୍ଡି ସାଂସଦଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: