ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ 5ଟି ଜିଲ୍ଲାର 142ଟି ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି। - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ 5ଟି ଜିଲ୍ଲାର 142ଟି ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି।

Chief Minister Naveen Patnaik has dedicated 142 converted schools in five districts.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ 5ଟି ଜିଲ୍ଲାର 142ଟି ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 11/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁବାର ଦିନ 5 ଟି ଜିଲ୍ଲାର 142 ଟି ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ 30 ଟି ଜିଲ୍ଲାର ମୋଟ 1075 ଟି ସ୍କୁଲ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ 5T ସ୍କୁଲ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମେସନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ମୋଟ ମେକ୍ ଇନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଅଗଷ୍ଟରେ ହିଞ୍ଜିଳିର 50 ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାକି 1025 ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟ ନଭେମ୍ବର 24 ସୁଦ୍ଧା ଉଦ୍ଘାଟନ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ନବୀନ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର 67 ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟ, କଟକ 30 ଟି, ବାଲେଶ୍ଵରର 23 ଟି, ନବରଙ୍ଗପୁରରେ 22 ଟି ଏବଂ କନ୍ଧମାଳରେ 10 ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମ ରାଜ୍ୟର ପିଲାମାନେ ଏକାଡେମିକ୍, କ୍ରୀଡା, ସଙ୍ଗୀତ କିମ୍ବା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ହେଉ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗରେ ରୁହନ୍ତୁ। ତୁମେ ବଡ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରହିବା ଉଚିତ୍। ”

ବିଦ୍ୟାଳୟର ରୂପାନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସହରାଞ୍ଚଳ-ଗ୍ରାମୀଣ ବିଭେଦକୁ ଦୂର କରିପାରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଥଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରି ପରିବେଶ ରହିଛି।

ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର 15% ସିଟ୍ ସଂରକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଇଞ୍ଜିନିୟର ହୋଇପାରିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: