ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିବାପରେ ନୀରଜଙ୍କ ପାଇଁ ଛୁଟିଲା ପୁରସ୍କାରର ଘୋଷଣା : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କଲେ ? - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିବାପରେ ନୀରଜଙ୍କ ପାଇଁ ଛୁଟିଲା ପୁରସ୍କାରର ଘୋଷଣା : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କଲେ ?

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିବାପରେ ନୀରଜଙ୍କ ପାଇଁ ଛୁଟିଲା ପୁରସ୍କାରର ଘୋଷଣା : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କଲେ ?

କେବଳ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାକାରୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ବାର୍ତ୍ତା ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ, ଜାଭେଲିନରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ଜିତିବାପରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପୁରସ୍କାରର ସୁଅ ଛୁଟୁଛି | ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସଫଳତାର ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବା ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସଫଳତାକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶବାସୀ ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ପ୍ରଶଂସାକାରୀ ବାର୍ତ୍ତା ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ, ତଥାପି ବିପୁଳ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଏ ଦେଉଛନ୍ତି ନିରାଜଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର…..?

ADVERTISEMENT

ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟର ଏହି ନଗଦ ବର୍ଷାର ପାରସ୍ପରିକ କ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ନୀରଜଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ 6 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବେ । ଏକାସାଙ୍ଗରେ, କ୍ଲାସ -1 ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ |

କମାଣ୍ଡର ଅମରିନ୍ଦର 2 କୋଟି ଦେବେ :
ଏହା ପରେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ନୀରଜଙ୍କ ବିଜୟକୁ ଅତି ଆଦର୍ଶରେ ପାଳନ କରିଥିଲେ। ସେ 2 କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବ ସହିତ ନୀରଜଙ୍କର ଏକ ଗଭୀର ସମ୍ପର୍କ ଅଛି, ତେଣୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିବା ସମସ୍ତ ପଂଜାବୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ |

ମଣିପୁର ସରକାର 1 କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବେ :
ସେହିପରି ମଣିପୁର ସରକାର ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ 1କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମଣିପୁରର ବ୍ୟୁରୋ ବୈଠକରେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ 1କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛି।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି
ସିଏମ୍ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମଧ୍ୟ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ, ପ୍ରେସ ନୋଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ଆମେ ନୀରଜଙ୍କ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦିତ। CSK ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ ଏକ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ସାର୍ଟ ନମ୍ବର 8758 ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ଏବଂ ନୀରଜଙ୍କୁ ଆମ ପାଖରୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ବିସିସିଆଇ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବ
ବିସିସିଆଇ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କଲା | ଗୋଟିଏ ପଟେ ନୀରଜଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଚାନୁ, ରବି ଧହିଆଙ୍କୁ 50 ଲକ୍ଷ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ସିନ୍ଧୁ ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆକୁ 25 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏହି ଭାର ଆଇପିଏଲର ଶେଷକୁ ଅଣାଯାଇଛି |

ଇଣ୍ଡିଗୋ ମାଗଣା ଟିକେଟ୍ ଦେବ |
ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ, ନଗଦ ଅର୍ଥ ବ୍ୟତୀତ ଇଣ୍ଡିଗୋ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ଏକ ଅପୂର୍ବ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି | ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ମାଗଣା ଟିକେଟ୍ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଛି | ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଏହି ଅସାଧାରଣ ଯୋଜନା ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଏକ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ 8 ରୁ ଅଗଷ୍ଟ 7 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ | ଏହି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ନୀରଜଙ୍କ ପାଇଁ 9 କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମସ୍ତ ଦରମା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ |

ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା XUV700 ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ଦେବେ |
ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳରେ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଗ୍ରୁପ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ନୀରଜଙ୍କୁ ମହିନ୍ଦ୍ରା XUV700 ଉପହାର ଦେବାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ଟୁଇଟର ଗ୍ରାହକ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ନୀରଜଙ୍କୁ XUV700 ଦିଅନ୍ତୁ, ଯେଉଁଥିରେ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏକମତ ହୋଇଥିଲେ। ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ହଁ ବାସ୍ତବରେ, ଆମର ଗୋଲଡେନ୍ ଆଥଲେଟ୍ଙ୍କୁ ଏକ XUV700 ଉପହାର ଦେବା ମୋର ନିଜର ସୁବିଧା ଏବଂ ସମ୍ମାନ ହେବ | ସେ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ନାମିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ XUV700 ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବାକୁ ଦୟାକରି ରଚନା କରିଥିଲେ |

ନୀରଜ ମିଲ୍କା ସିଂଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି
ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପୁରସ୍କାର ଜିତି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା ସ୍ୱର୍ଗତ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ମିଲ୍କା ସିଂଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ସାଜସଜ୍ଜା ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଆଜି ମୁଁ ଏକ ବଳିଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସ କରିବି, ତଥାପି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ସାଜସଜ୍ଜା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ନାହିଁ। ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ ଟେଲିଫୋନ୍ ରେ ନୀରଜଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏହି ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏକାସାଙ୍ଗରେ ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟର ନୀରଜଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ହରିୟାଣାର ପିଲା ଟୋକିଓରେ ତାଙ୍କ ଗର୍ବ ରଖିଥିବା କହିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ, ୟୁପି ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଅଗ୍ରଗାମୀ ନୀରଜଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: