NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ରାଜଧାନୀରେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ

Spread the love

ରାଜଧାନୀରେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:18/07/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ରବିବାର ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ କୋଭିଡ ନିୟମର ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।
ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଥିବା ବେସରକାରୀ ଏବଂ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଗୁଡିକ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ହାତର ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଭଳି COVID- ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ। ବିସିସିଆଇକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଏହି ଆଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପୁନର୍ବାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରି ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସିବାକୁ କହିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଆମ ନଜରକୁ ଆସିଛି ଯେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ COVID ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ କଡାକଡି ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁନାହାନ୍ତି। କୋଭିଡ ମାମଲାରେ ଆଉ କୌଣସି ସ୍ପାଇକ୍ ନହେବା ଏବଂ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ବିଏମସି) କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ସଂଗଠନର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ସହରରେ ସୋମବାର ଠାରୁ, ବିଏମସିର ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍ ପୋଲିସ୍ ସହିତ ସହରର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପରିଦର୍ଶନ କରିବ ଏବଂ COVID- ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରିବ | ଯଦି କୌଣସି ସଂସ୍ଥା ଗାଇଡଲାଇନକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ମହାମାରୀ ରୋଗ ଆଇନର ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସିଂ କହିଛନ୍ତି।

ଯଦି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା ସଂସ୍ଥା ବାରମ୍ବାର ନିୟମକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ବିଏମସି ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସେହି ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକୁ ସିଲ୍ କରିପାରେ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: