ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜ ଭବନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜ ଭବନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ |

BJD protests in front of Raj Bhavan in protest of price hike
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜ ଭବନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର:31/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ, ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର, ରନ୍ଧନ ତେଲ ଏବଂ ଦୈନନ୍ଦିନ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ବିରୋଧରେ ବିଜେଡି ରବିବାର ରାଜ ଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଉତ୍ତର) ବିଧାୟକ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ରାଉତ ଏହି ବିରୋଧର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମାବେଶରେ ଦଳର ନେତା ସଞ୍ଜୟ ଦାସ ବର୍ମା ଅର୍ଥନୀତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT

ଦଳର ନେତା ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆକାଶଛୁଆଁ ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ନ ନିଏ, ତେବେ ଓଡିଶାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗାଁରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀକୁ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବ। ଏହି ବିକ୍ଷୋଭରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ପଞ୍ଚମ ଦିନ ପାଇଁ ଲିଟର ପିଛା 35 ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପରେ ରବିବାର ଦିନ 110 ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦଳର ନେତାମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ, ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରର “ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ” ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିଚାଳନାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଜୁ ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଏକ ବାଇକ୍ ରାଲିର ସଂଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। କେଶରୀ ହଲ୍ ନିକଟସ୍ଥ ସଭାରୁ ବାହାରି ରାଜ ଭବନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଲି କରାଯାଇଛି ।

ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ, ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ମୋୖଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏଥିପାଇଁ ବିଜେପି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଇଛି ବିଜେଡି ।

ଏହି ସଭାକୁ ବିଜୁ ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳର ବହୁ ମୁଖିଆ ନେତା ଯାଇଥିଲେ । ବିଜେଡିର ଆଗୁଆ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏକ ବାଇକ୍ ରାଲିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ 30% ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସମାବେଶରେ କୁହାଯାଇଛି। ସେହିଭଳି ମୋୖଳିକ ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ 40% ରୁ 100 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ଆସନ୍ତାକାଲି ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ବିଜେଡିର ମହିଳା ମୋର୍ଚା ଆସନ୍ତାକାଲିର 14 ଜଣ ସମର୍ଥକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବେ। ମଇ 5 ରୁ 7 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଭୋଟ୍ ଜନସଂଖ୍ୟାରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ସିଫନରେ ଏକ ଅସନ୍ତୋଷର ଆୟୋଜନ କରିବେ ବିଜେଡି ଯୁବକ ଏବଂ ଅଣ୍ଡରଷ୍ଟୁଡି ଆସୋସିଏସନ୍।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: