ବିଧାୟକ ଦେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅଫଲାଇନ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବିଧାୟକ ଦେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅଫଲାଇନ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା !

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବିଧାୟକ ଦେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅଫଲାଇନ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା !

ଆସ୍କା : 30/07/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଅଫଲାଇନ୍ ହାଇସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ (HSC) ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବା 1,129 ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ସୋରଡ଼ା ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ଥିଲେ। କୋଭିଡ ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଯୋଗୁଁ ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ହେବା ପରେ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ବିଏସଇ ) ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ମାର୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫଲାଇନ୍ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 504 ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ 15,000 ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ସୋରଡା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ତିନିଥର ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଇଁ ସୁରଡା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। 1972 ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାଇଁ 2009 ଠାରୁ ସୋରଡା ବିଧାନସଭା ମଣ୍ଡଳୀର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଆସୁଛନ୍ତି।
COVID-19 ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରି ଗଞ୍ଜାମର 29 ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ 708 ନିୟମିତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ 1,129 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ପ୍ରାୟ 196 ଜଣ ଛାତ୍ର ବ୍ରହ୍ମପୁରର ତିନୋଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ସେ ଅତୀତରେ ଅନେକ ଥର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ସେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।


ଶାସକ ଦଳର ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ସହିତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବାବେଳେ କୋଭିଡ -19 ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପାଳନ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା ବସିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ପରୀକ୍ଷାରେ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବାର 48 ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ବ୍ୟତୀତ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ହାତ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା | ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅଫଲାଇନ୍ HSC ପରୀକ୍ଷା ଅଗଷ୍ଟ 5 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: