NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଆଜି ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା : ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ 22 ବର୍ଷୀୟ ଚୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ଶ୍ରମିକ !

Another accident at Rourkela Steel Plant today: 22-year-old contract worker dies!
Spread the love
ADVERTISEMENT

ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଆଜି ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା : ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ 22 ବର୍ଷୀୟ ଚୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ଶ୍ରମିକ !

ରାଉରକେଲା: 30/05/2022(ବ୍ୟୁରୋ ): ସିଏଲର ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟ (ଆରଏସପି) ଭିତରେ ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ସୋମବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବ୍ଲାଷ୍ଟ ଫର୍ଣ୍ଣେସ (BF) -1 ର ଚାଲୁଥିବା ସ୍ଲାଗ ଡିସପୋଜାଲ ବେଲ୍ଟରେ ଶ୍ରମିକ ଗାଂଶିରା ମୁଣ୍ଡାରି (22) ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ।

ମୁଣ୍ଡାରି କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ଫାର୍ମ ଟିଡି କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସକାଳ ପ୍ରାୟ 8.15 ସମୟରେ BF-1 ର ସ୍ଲାଗ୍ ଡିସପୋଜାଲ୍ ବେଲ୍ଟରେ ଅଟକି ରହି RSP ର ବୃତ୍ତିଗତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆରଏସପି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଇସ୍ପାଟ ଜେନେରାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କରିବାକୁ ଆରଏସପି ପରିଚାଳନା ତତ୍ପର ଥିଲା। ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ଆରଏସପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଇନ୍-ଚାର୍ଜ ଅତନୁ ଭୌମିକ୍ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରକୁ ସମସ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ଚାଲୁଥିବା କନଭେୟର ବେଲ୍ଟରେ ସ୍ଲାଗ୍ କଣିକା ଜାମ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମୁଣ୍ଡାରୀ ସୁଗମ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ସ୍ଲାଗ୍ ସଫା କରୁଥିଲେ |

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଜାନୁୟାରୀ 30 ରେ ଜଣେ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମୀ ଅମର ପଣ୍ଡା (42) ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀ ସାମାନ୍ୟ ଆଘାତରେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନେ କ୍ୟାପ୍ଟିଭ୍ ପାୱାର୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ (ସିପିପି) -1 ରେ ଏକ ଗୃହରକ୍ଷୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ |

ଜାନୁୟାରୀ 06, 2021 ରେ, ଚାରିଜଣ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର ଶ୍ରମିକ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ | ସେମାନେ କୋଇଲା ରାସାୟନିକ ବିଭାଗର ସାଇଟ୍ A ରେ ଏକ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଗ୍ୟାସ୍ ମିକ୍ସିଂ ଟ୍ୟାଙ୍କରେ ଲାଗିଥିବା CO ଗ୍ୟାସ୍ ପାଇପଲାଇନର ଫ୍ଲେଞ୍ଜ୍ ବୋଲ୍ଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ ସେମାନେ ଆବଦ୍ଧ CO ଗ୍ୟାସ୍ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ |

ଏହି ସାଂଘାତିକ ଦୁର୍ଘଟଣା ତିନିଜଣ ଆରଏସପି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା ସହ SAIL ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ନ୍ୟାସନାଲ ଗ୍ରୀନ୍ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲର ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିଛି ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: