NK NEWS ODISHA

News agency Odisha

ବିଜେପିର ବିରୋଧ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଟକଠାରେ ମେଗା ଓମଫେଡ ଦୁଗ୍ଧ କାରଖାନା ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି |

Amid BJP protests, the Chief Minister has inaugurated a mega omfed dairy factory in Cuttack
Spread the love

ବିଜେପିର ବିରୋଧ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଟକଠାରେ ମେଗା ଓମଫେଡ ଦୁଗ୍ଧ କାରଖାନା ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 10/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ବିରୋଧୀ ଦଳ ବିଜେପିର ବିରୋଧ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଆରିଲୋ ଠାରେ ଏକ ଅଲଟ୍ରା ଆଧୁନିକ ମେଗା ଓମଫେଡ ଦୁଗ୍ଧ କାରଖାନା ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

263 କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ସ୍ଥାପିତ ଏହି କାରଖାନା ରାଜ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ ଦୈନିକ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଲିଟର କ୍ଷୀର ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି | ଉନ୍ନତ ସୁବିଧା ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ଏହି କାରଖାନା ବିଭିନ୍ନ ଦୁଗ୍ଧ ପଦାର୍ଥ ଯଥା ଦୁଗ୍ଧ ପାଉଡର, ପନିର ଏବଂ ବଟର ଉତ୍ପାଦନ କରିବ |

ଏହି କାରଖାନାକୁ ଉଦ୍ଘାଟନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ଓମଫେଡ ଆମ କୃଷକଙ୍କର ଏବଂ ଏହା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ତିନି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଅବଦାନ । କୃଷକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହା ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିଲା । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସବୁବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହୁଅନ୍ତି । ଏହି କାରଖାନା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଆୟ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ”

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲେ ହେଁ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଏବଂ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ (ଏବିଭିପି) ସଦସ୍ୟମାନେ ତାଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ସକାଳେ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତାକୁ ଓଲ୍ହାଇଥିଲେ।

ବିଜେପି ଦଳର ଅନେକ କର୍ମୀ ସହର ତ୍ରିଶୁଳିଆ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟା ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ପରେ କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା।

%d