ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ବେଲ ବଟମ କତାର, କୁଏତ ସାଉଦି ଆରବରେ ନିଷିଦ୍ଧ, ଏହାର କାରଣ ଜାଣନ୍ତୁ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ବେଲ ବଟମ କତାର, କୁଏତ ସାଉଦି ଆରବରେ ନିଷିଦ୍ଧ, ଏହାର କାରଣ ଜାଣନ୍ତୁ |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ବେଲ ବଟମ କତାର, କୁଏତ ସାଉଦି ଆରବରେ ନିଷିଦ୍ଧ, ଏହାର କାରଣ ଜାଣନ୍ତୁ |

ସାଉଦି ଆରବ, କୁଏତ ଏବଂ କତରରେ ଫିଲ୍ମ ‘ବେଲ ବଟମ୍’ରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟକୁ ଭୁଲ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ଦେଶରେ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍ ଅଥରିଟି କହିଛି ଯେ ଐତିହାସିକ ତଥ୍ୟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ତିନୋଟି ଦେଶରେ ‘ବେଲବଟମ୍’ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT

କାହାଣୀ ହାଇଲାଇଟ୍ |
ଗଲ୍ଫ ଦେଶଗୁଡିକରେ ନିଷିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା ବେଲ୍ ବଟମ୍ ଫିଲ୍ମରେ ତଥ୍ୟକୁ ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଛି? ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଅସୁବିଧାରେ |
ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବେଲ ତଳ’ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ଅଛି। ‘ବେଲ୍ ବଟମ୍’ ଦର୍ଶକ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମାଲୋଚକଙ୍କ ଠାରୁ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି | କରୋନା ମହାମାରୀର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମଧ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ ‘ବେଲ ବଟମ୍’ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। ଯଦିଓ ତିନୋଟି ଗଲ୍ଫ ଦେଶ ଏହାକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି।

ଗଲ୍ଫ ଦେଶଗୁଡିକରେ ବ୍ୟାନ୍ ବେଲ୍ ବଟମ |

ସାଉଦି ଆରବ, କୁଏତ ଏବଂ କତାରରେ ଫିଲ୍ମ ‘ବେଲ ବଟମ୍’ରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟକୁ ଭୁଲ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ଦେଶରେ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍ ଅଥରିଟି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଐତିହାସିକ ତଥ୍ୟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ତିନୋଟି ଦେଶରେ ‘ବେଲବଟମ୍’ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସତ୍ୟପାଠ ହୋଇଛି?

‘ବେଲ୍ ବଟମ୍’ ଏକ ଗୁପ୍ତଚର ଥ୍ରୀଲର ଫିଲ୍ମ | 1980 ଦଶକରେ ବିମାନ ଅପହରଣର ପ୍ରକୃତ ଘଟଣାକୁ ଆଧାର କରି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ RAW ଏଜେଣ୍ଟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡ ହଙ୍ଗାମା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଲ୍ମର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଅପହରଣକାରୀମାନେ କଥା ହୋଇ ଯୁଦ୍ଧ କରି ବିମାନରେ ଫସି ରହିଥିବା 210 ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି।

ଯଦିଓ ବାସ୍ତବରେ ବିମାନ ଅପହରଣ ମାମଲାକୁ ୟୁଏଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ରସିଦ ଅଲ ମାକ୍ଟୁମ୍ ନିଜେ 1984 ରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ସେ ଲାହୋରରୁ ଦୁବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଏହି ବିମାନର ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧରିଥିଲେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି କାରଣରୁ ସାଉଦି ଆରବ, କୁଏତ ଏବଂ କତାରରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହୋଇନାହିଁ |

କପିଲ ଶର୍ମା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ସହ ସୁଟିଂ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି – ମୁଁ ସାରା ରାତି ଶୋଇ ନାହିଁ
ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବେଲ ବଟମ’ 50% ସ୍ଥାନ ସହ ସାରା ଭାରତରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। ବଲିଉଡ ହଙ୍ଗାମା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ 8 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ରଞ୍ଜିତ ଏମ ତିୱାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ସହ ଲାରା ଦତ୍ତା, ଭାନି କପୁର ଏବଂ ହୁମା କୁରେଶି ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: