ପ୍ଲସ୍ 3 ଆଡମିସନ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଘୋଷଣା କଲେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପ୍ଲସ୍ 3 ଆଡମିସନ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଘୋଷଣା କଲେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପ୍ଲସ୍ 3 ଆଡମିସନ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଘୋଷଣା କଲେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 04/08/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଚୟନ କରିଥିବା ପ୍ଲସ୍ 2 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପ୍ଲସ୍ 3 ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ADVERTISEMENT

ଟ୍ୱିଟରକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭୟ ଦୂର କରି ସେହି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ UG ଆଡମିଶନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ଜାରି ରହିଥିବା ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଭାଗ ନେଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଦିଆଯାଇଥିବା ମାର୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ଲସ୍ 3 ଆଡମିଶନ ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ (CHSE) ଦ୍ୱାରା ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷଣର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ କରାଯିବ।

ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ଲସ୍ 3 ଆର୍ଟ, ବାଣିଜ୍ୟ, ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଶିକ୍ଷା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ UG ଆଡମିସନ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବ | ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ କିମ୍ବା ଉପରୋକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରାଯିବ ବୋଲି ସାହୁ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ରମାନେ SAMS ପୋର୍ଟାଲରେ ସାଧାରଣ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରି ଆଡମିଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ।

ବିକଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପ୍ରଣାଳୀ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ମାର୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ଅଫଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ପ୍ଲସ୍ 2 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରିଙ୍କ ଆଶଙ୍କା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିବା ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଆସିଛି। କୋଭିଡ -19 ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେମାନଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆଜି ପ୍ଲସ୍ 3 ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଫଲାଇନ୍ ଛାତ୍ରମାନେ ଭୟ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେକି ନାହିଁ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: