ଗୁଟଖା କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ 25 ଶ୍ରମିକ ଆହତ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଗୁଟଖା କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ 25 ଶ୍ରମିକ ଆହତ |

25 workers injured in fire at Gutkha company
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଗୁଟଖା କମ୍ପାନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ 25 ଶ୍ରମିକ ଆହତ |

ସମ୍ୱଲପୁର: 20/ 12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲ୍ଲାର ଅଇଣ୍ଠାପାଲି ପୋଲିସ୍ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାର୍ଡ଼ିଆପାଲିରେ ଗୁଟକା ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାରଖାନାର 25 ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବୁର୍ଲା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ (VIMSAR) କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT

ସୂଚନାନୁସାରେ, କାରଖାନାରେ ସାମାନ୍ୟ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ପରେ ହଠାତ୍ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ 10 ଟା ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, କାରଖାନାର ପ୍ରଥମ ମହଲାରେ ନିଆଁ ବ୍ୟାପିଗଲା | ଯଦିଓ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ, ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥାଇପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି | ଘଟଣାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କାରଖାନାର ସମସ୍ତ ପରିସର ଘନ ଧୂଆଁରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଏକ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ​​| ପରେ ସମ୍ବଲପୁର ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ତଥା ଅଇଣ୍ଠାପାଲି ଆଇଆଇସି ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବଲପୁର ଏସପି ବି ଗଙ୍ଗାଧର କହିଛନ୍ତି, “ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା 25 ଆହତ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ, ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସର ଖାଲି କରୁଛୁ ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବୁ। ” ଖବର ଅନୁଯାୟୀ କାରଖାନାର ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କାରଖାନାରେ ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ ଏବଂ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ନିୟମକୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ବହୁ ପରିମାଣର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକର ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ କାରଖାନାରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିଗଲା |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: