10000 cases in one country in one day after 33 days.

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

33 ଦିନ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦେଶରେ 10,000 ମାମଲା !

10000 cases in one country in one day after 33 days.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

33 ଦିନ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦେଶରେ 10,000 ମାମଲା !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : 30/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦେଶର 8 ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 10% ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ଏଥି ସହିତ, 14 ଟି ଜିଲ୍ଲା ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ସାପ୍ତାହିକ ସକାରାତ୍ମକତା ହାର 5-10% ଅଟେ | 9 ଡିସେମ୍ବରରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସକରାତ୍ମକତା ହାର 0.76% ଥିଲା, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ 2.3% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସେହିଭଳି ବେଙ୍ଗଲରେ ସକାରାତ୍ମକତା ହାର 1.61% ଥିଲା, ଏହା 3.1% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ADVERTISEMENT

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ରୋଗର 82,000 ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି। ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ 10 ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 33 ଦିନ ପରେ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଅନେକ ମାମଲା ଆସିଲା | ଏଥି ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସକରାତ୍ମକତା ହାର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲୁଭ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର 8 ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 10% ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ଏଥି ସହିତ, 14 ଟି ଜିଲ୍ଲା ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ସାପ୍ତାହିକ ସକାରାତ୍ମକତା ହାର 5-10% ଅଟେ | ହୁଁ। 9 ଡିସେମ୍ବରରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସକରାତ୍ମକତା ହାର 0.76% ଥିଲା, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ 2.3% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସେହିଭଳି ବେଙ୍ଗଲରେ ସକାରାତ୍ମକତା ହାର 1.61% ଥିଲା, ଏହା 3.1% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସେହିଭଳି ଡିସେମ୍ବର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 0.1% ଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା 1% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ଦେଶରେ ଓମିକ୍ରୋନ୍ର 961 ମାମଲା, ଯେଉଁଥିରୁ 320 ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର 121 ଟି ଦେଶରେ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ 3,30,000 ରୁ ଅଧିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି। ଓମିକ୍ରନ୍‌ରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 59 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଭାରତ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 961 ଟି ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 320 ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ବାଧିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ 263 ଟି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ 57 ରୋଗୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 252 ଟି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଓମିକ୍ରନ୍ ଗୁଜୁରାଟରେ 97, ରାଜସ୍ଥାନରେ 69, କେରଳରେ 65, ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ 62, ତାମିଲନାଡୁରେ 45, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ 34, ଆନ୍ଧ୍ରରେ 16, ହରିୟାଣାରେ 12, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ 9, ଓଡିଶାରେ 9, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡରେ 3, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ 3, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ 2, ଗୋଆରେ 1, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ, ଲଦାଖରେ 1, ମଣିପୁରରେ 1, ପଞ୍ଜାବରେ 1 ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ବିଶ୍ୱରେ 2.68 କୋଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା |

ବିଶ୍ୱରେ 2.68 କୋଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଅଛି | ଦୈନିକ ହାରାହାରି ମାମଲା 10 ଲକ୍ଷ ଅଟେ | ଡିସେମ୍ବର 29 ରେ, ବିଶ୍ୱରେ 17 ଲକ୍ଷ କରୋନା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଆମେରିକାରେ ଏହାର 28.8%, ବ୍ରିଟେନରେ 12.5%, ଫ୍ରାନ୍ସରେ 10.1%, ସ୍ପେନରେ 6.7% ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: